Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Foto: Giganci Programowania Foto: Giganci Programowania

 Wystartowała „Szkoła z Gigantami – Laboratorium AI”. Nadal zainteresowani udziałem w werbinariach  mogą się zapisywać. Projekt ma zasięg ogólnopolski, skierowany jest do dzieci i młodzieży, a udział w nich jest nieodpłatny. Trzeba się jednak zarejestrować.   

 

 

To właśnie sztuczna inteligencja jest tematem przewodnim czwartej już edycji ogólnopolskich bezpłatnych webinarów z programowania oraz matematyki dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wydarzenie, dzięki formie online dostępne jest z każdego miejsca w Polsce, a udział jest darmowy. Ta edycja Gigantów Programowania składać się będzie z cyklu webinarów, prowadzonych na kanale YouTube.

 

Zajęcia zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: 9-12 oraz 13 -19 lat, podczas których uczestnicy poznają tajniki programowania Sztucznej Inteligencji w środowisku Scratch oraz projektowania stron internetowych w językach HTML, CSS i JavaScript. Część matematyczna natomiast adresowana jest w szczególności do uczniów, którzy niebawem przystąpią do egzaminu ósmoklasisty. Uczestnicy poznają m.in. zasady działania sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego i będą wykonywać projekty oparte o tematykę AI. Dowiedzą się również, w jaki sposób uczyć i testować sztuczną inteligencję, a podczas zajęć finałowych zdobędą wiedzę m.in. o tym, jak zaprogramować komputer do rozpoznawania gestów i ruchu.

 

To nie wszystko! Po raz kolejny przygotowano również specjalne webinary z matematyki, na których zostaną rozwiązane próbne arkusze z testu 8-klasisty, a rozwiązania poszczególnych zadań będą omówione z wykwalifikowanym nauczycielem matematyki.

 

Do tego, by skorzystać z oferty, potrzebna jest rejestracja. Formularz dostępny na stronie wydarzenia   https://www.szkolazgigantami.pl

 

Akcja organizowana jest przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA i trwać będzie w terminie 29.11. - 10.12.2021 r. Patronami Honorowymi wydarzenia są: Sekretarz Stanu w KPRM ds. cyfryzacji, ORE oraz 50 włodarzy miast. Partnerem społecznym "Szkoły z Gigantami" są HAKERSI — ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

 

Plakat promujący wydarzenie Plakat promujący wydarzenie

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl