Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W tym roku jako pierwszy przyozdobiony zostanie plac Narutowicza W tym roku jako pierwszy przyozdobiony zostanie plac Narutowicza

W okresie przedświątecznym wiele miast i miasteczek przyozdabianych jest w iluminacje i kolorowe ozdoby. Nie inaczej jest w Bełchatowie. Prace już się rozpoczęły. Pierwsze akcenty już widać na placu Narutowicza. To centralne miejsce w mieście rozbłyśnie światłami w pierwszy weekend grudnia.  Tak by podczas jarmarku mieszkańcy mogli cieszyć się świątecznym klimatem.

 

Do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka tygodni, ale miasto już powoli przygotowuje się na ten wyjątkowy czas. Choinki, ozdoby i światełka rozświetlą głównie centrum, ale także osiedla i ulice Bełchatowa. Na słupach oświetleniowych przy ulicy Kościuszki już wiszą pierwsze elementy. Zimowe ozdoby pojawią się także w Grocholicach czy w okolicach ronda Andersa.

 

Pierwszym przyozdobionym na święta miejscem będzie plac Narutowicza. W dniach 4-5 grudnia zorganizowany zostanie tam miejski jarmark. Iluminacje, rozświetlone choinki i ozdoby podkreślą klimat Bożego Narodzenia i wprowadzą w świąteczną atmosferę.  Na placu Narutowicza zawieszone zostaną m.in. świąteczne kule, z których każda przyozdobiona będzie czerwonymi i zielonymi bombkami oraz 200 lampkami. Dodatkowo poza łańcuchami z lampek, na drzewach będzie można zobaczyć świetlne sople, warkocze i tuby. Jak co roku w sercu miasta stanie ośmiometrowa choinka, a drzewko przy Miejskim Centrum Kultury przystrojone zostanie setką ledowych sznurów świateł (40 kompletów zimnych i 60 ciepłych białych z refleksem). Na placu Narutowicza, na mieszkańców czekać będzie w tym roku niespodzianka. Ta ozdoba, którą już będzie można powydziwiać w pierwszy weekend grudnia, powinna sprawić wiele radości nie tylko najmłodszym. Będzie ona uzupełnieniem, tych elementów, które znamy z poprzednich lat.

 

W kolejnych dniach przyozdabiana będzie reszta miasta. Tradycyjnie przyozdobione będzie rondo gen. Władysława Andersa, iluminacje rozbłysną także w okolicach siedmiu bełchatowskich kościołów.  Wkrótce światełkami zostanie przyozdobiony budynek bełchatowskiego Urzędu Miasta.

 

Świąteczny klimat będą one tworzyć w mieście przez około 2 miesiące.

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl