Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Radni obradowali w Sali Herbowej bełchatowskiej MagistratuRadni obradowali w Sali Herbowej bełchatowskiej Magistratu

 

Młodzieżowa Rada Miejska oficjalnie rozpoczęła swoją pracę. Pierwsze, inaugurujące jej działalność posiedzenie, odbyło się we wtorek, 23 listopada, w Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu. Gratulacje młodym radnym złożyli m.in. prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska i przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wysocki.


Dwudziestu trzech – tylu reprezentantów bełchatowskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych liczy reaktywowana Młodzieżowa Rada Miejska. Pierwsze posiedzenie, zwołane zostało przez najstarszego z radnych, odbyło się we wtorek, 23 listopada. Po odśpiewaniu hymnu Rzeczypospolitej Polskiej oraz wysłuchaniu hejnału Bełchatowa młodzi rajcy odebrali gratulacje z rąk prezydent Marioli Czechowskiej i przewodniczącego bełchatowskiej Rady Miejskiej – Piotra Wysockiego.


- Nasze miasto stoi przed dużymi wyzwaniami związanymi m.in. z transformacją gospodarczą. Te zmiany będą dotyczyć dorosłego życia dzisiejszej młodzieży. Dlatego Wasze pomysły i propozycje są dla mnie i całego miasta niezwykle ważne. Wszystkim radnym życzę dobrej oraz owocnej współpracy – mówi prezydent Czechowska.


Podobne zdanie na temat roli młodych oraz ich udziału w kształtowaniu przyszłości Bełchatowa wyraził przewodniczący Rady Miejskiej. – Jestem przekonany, że będziecie Państwo naszymi partnerami w pracy na rzecz nie tylko młodych mieszkańców Bełchatowa, ale całego naszego miasta – dodał przewodniczący Wysocki.


Skład Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bełchatowie

 

 • Natalia Borowczyk (ZSP nr 1)
 • Mikołaj Bukowiecki (Niepubliczna Szkoła Podstawowa E. Jabłońska)
 • Kamila Chełmik (ZSP nr 2)
 • Fabian Dudkiewicz (TEB Edukacja)
 • Paulina Ferek (Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 9)
 • Adam Gajda (SP 12)
 • Aleksandra Gawin (Zespół Szkół i Placówek Oświatowych BSTO)
 • Alicja Jasińska (SP 4)
 • Oliwia Jon (III LO)
 • Magdalena Jończak (SP 8)
 • Kamil Kusiak (Zespół Szkół i Placówek Oświatowych BSTO)
 • Antoni Lis (I LO)
 • Małgorzata Michalska (SP 13)
 • Jan Olczyk (I LO)
 • Maciej Pasiek (II LO)
 • Krzysztof Pazera (SP 3)
 • Klaudia Siwiaszczyk (ZSP nr 1)
 • Mikołaj Sobutkowski (ZSP nr 2)
 • Maksymilian Stanowski (SP 5)
 • Jessica Stopyra (SP 1)
 • Michał Szczepaniak (III LO)
 • Julia Ścieszko (II LO)
 • Dawid Walczak (TEB Edukacja)

 

Głównym punktem obrad pierwszej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej był wybór Prezydium. W głosowaniu tajnym na przewodniczącego wybrany został Fabian Dudkiewicz. – Dziękuję, że poparliście moją kandydaturę. Mogę zapewnić, że dołożę wszelkich starań, by prowadzić naszą pracę najlepiej, jak tylko potrafię – powiedział tuż po wyborze nowy przewodniczący. Wiceprzewodniczącymi rady zostali natomiast Dawid Walczak i Aleksandra Gawin. Radni zdecydowali także, że funkcję Sekretarza pełnić będzie Antoni Lis.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Młodzieżowa Rada Miejska


Przypomnijmy, że zgodnie ze statutem Młodzieżowej Rady Miejskiej Bełchatowa, jej kadencja trwa dwa lata, a sam organ ma charakter konsultacyjno – doradczy.

 

AP

 

Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej prowadził najstarszy z nowo wybranych radnychPierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej prowadził najstarszy z nowo wybranych radnych

 

Podczas obrad radni wybrali prezydium Młodzieżowej Rady MiejskiejPodczas obrad radni wybrali prezydium Młodzieżowej Rady Miejskiej

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl