Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ze środków PFRON-u miasto kupi 300 zestawów medycznychZe środków PFRON-u miasto kupi 300 zestawów medycznych

 

Miasto pozyskało blisko 100 tys. zł z PFRON-u na zakup sprzętu medycznego dla niepełnosprawnych mieszkańców Bełchatowa. W zestawach znajdą się ciśnieniomierz, pulsoksymetr i termometr bezdotykowy. Osoby zainteresowane taką formą wsparcia mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

 


Program Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych (PFRON) skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami, które są poszkodowane na skutek sytuacji kryzysowej wywołanej chorobami zakaźnymi. Chodzi konkretnie o trwającą od kilkunastu miesięcy pandemię COVID-19. Miasto Bełchatów wnioskowało o środki na zakup 300 zestawów medycznych. W sumie do kasy miasta na ten cel wpłynie 99 tys. zł.


Za przyznane pieniądze bełchatowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który w naszym mieście będzie realizować program, kupi trzyelementowe zestawy. W każdym z nich znajdą się ciśnieniomierz ramienny, pulsoksymetr oraz termometr bezdotykowy.


Kto może otrzymać zestaw?


Pomoc trafi do pełnoletnich osób niepełnosprawnych (posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności bądź równoważne) oraz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży ( posiadających aktualne, wydane przed ukończeniem 16. roku życia orzeczenie o niepełnosprawności).


Ważne! Na jedno gospodarstwo domowe może zostać przyznany wyłącznie jeden zestaw.

 

Jak wnioskować?


Osoby chcące wziąć udział w programie (lub ich prawni opiekunowie), mogą już zgłaszać taką chęć. W tym celu należy skontaktować się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (ul. Dąbrowskiego 2). Można to zrobić od poniedziałku do piątku między godz. 7:30 a 15:30. Zgłoszenia można także dokonać dzwoniąc do MOPS-u pod numer 44 635 28 72 lub 518 756 539.


Ze względu na ograniczoną liczbę zestawów, zapisy będą przyjmowane do wyczerpania ich limitu.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl