Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na dachu Trójki zamontowanych zostanie blisko 100 paneli monokrystalicznychNa dachu Trójki zamontowanych zostanie blisko 100 paneli monokrystalicznych

 

Kolejna bełchatowska podstawówka będzie szkołą z zieloną energią. Mowa o Trójce, na dachu której zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna. Inwestycja, która kosztować będzie blisko 200 tys. zł, ma się zakończyć w grudniu.

 

Bełchatów sukcesywnie inwestuje w proekologiczne rozwiązania, w tym także odnawialne źródła energii. Panele fotowoltaiczne w szkołach podstawowych to jedno z nich. Wcześniej pojawiły się one na dachach SP 1 i SP 12. Teraz pora na Szkołę Podstawową nr 3.

 

Mikroinstalacja w Trójce składać się będzie z 96 monokrystalicznych paneli fotowoltaicznych o minimalnej mocy 410 Wp każdy. Oznacza to, że łącznie generować one będą moc rzędu 39,36 kWp.

 

Miasto przekazało już place budowy wykonawczy – bełchatowskiej firmie ELWAT TEAM. Prace związane z montażem systemu fotowoltaicznyego ruszyć mają w najbliższych dniach. Wszystko ma być gotowe pod koniec grudnia. Całość kosztować będzie niecałe 197 tys. zł.

 

To nie koniec planów związanych z montażem paneli fotowoltaicznych w miejskich placówkach oświatowych. Podobne rozwiązania mają być zastosowane w szkołach podstawowych nr 4 i 5, a także w przedszkolu nr 5. Dokumentacja projektowa dla tych inwestycji będzie gotowa jeszcze w tym roku.


Panele fotowoltaiczne w szkołach to kolejne z nowatorskich i ekologicznych działań, jakie od lat prowadzi magistrat. Przypomnijmy, że od kilku lat komunikacja miejska jest bezpłatna, po bełchatowskich ulicach kursuje 6 nowoczesnych emzetek (w tym 3 elektryczne), które spełniają surowe normy dotyczące emisji spalin. Do tego dochodzą montaż elektrofiltrów kominowych, rozbudowa sieci PEC, termomodernizacje miejskich budynków komunalnych (Felek i Odra) oraz akcje edukacyjne wśród dzieci i młodzieży.

 

- Każdego roku rośnie w nas świadomość proekologiczna, dzięki czemu podejmujemy coraz mniej działań szkodliwych wobec Ziemi. Chętniej segregujemy śmieci czy korzystamy z rozwiązań zero waste. Równie ważnym zadaniem, jakie spoczywa na każdym z dorosłych, jest kształtowanie postawy i świadomości ekologicznej wśród najmłodszych. Dzieci najchętniej uczą naśladując innych, dlatego musimy im dawać odpowiedni przykład i pokazywać, jak dbać o nasze środowisko – podkreśla prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl