Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Skrzyżowanie ma być wyłączone z ruchu przez około miesiącSkrzyżowanie ma być wyłączone z ruchu przez około miesiąc

 

Skrzyżowanie ulicy Kwiatowej z 1 Maja zostało zamknięte. Przez około miesiąc w tym rejonie prowadzone będą roboty związane z planowaną przebudową sygnalizacji świetlnej oraz budową prawoskrętu na krzyżówce. W tym rejonie miasta wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu, jej szczegóły sprawdzić można na mapce poniżej artykułu.

 

 

Remont Kwiatowej to jedna z największych w tym roku i najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji drogowych. W pierwszym etapie wykonawca zajął się wykonaniem sieci wodociągowej oraz instalacji wodnej, sanitarnej i deszczowej. Kolejny obejmie utwardzenie podłoża, położenie nawierzchni, budowę chodników oraz ciągu pieszo-rowerowego, a także nowego oświetlenia.

 

Projekt zakłada również remont skrzyżowania ulic Kwiatowej z 1 Maja, co zgodnie z założeniami ma zwiększyć przepustowość samej Kwiatowej. Zgodnie z nim w tym rejonie wybudowany zostanie prawoskręt, sygnalizacja świetlna na krzyżówce również będzie przebudowana. W związku z tym konieczne było zamknięcie wspomnianego skrzyżowania i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu - jej szczegóły znajdują się na mapce poniżej.

 

Tymczasowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania Kwiatowa / 1 Maja

 

  • skręcając w prawo z ul. Pileckiego ruch możliwy jest jedynie do przychodni i policji,

  • aby ominąć skrzyżowanie, należy wcześniej skręcić w ul. Okrzei, a następnie w ul. Dąbrowskiego i dalej do ul. 1 Maja,

  • jadąc ul. Okrzei, można skręcić w ul. Kwiatową, ale dojazd będzie możliwy wyłącznie do marketu,

  • jadąc od stadionu z ul. 1 Maja można skręcić w ul. Dąbrowskiego – w prawo w stronę Placu Wolności lub w lewo – w kierunku os. Okrzei.

 

Zamknięcie skrzyżowania ulic Kwiatowej z 1 Maja, skutkuje także zmianą tras emzetek linii nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10. Wyłączone z użytkowania zostały przystanki na 1 Maja przy policji i liceum. Z kolei na ul. Dąbrowskiego nie będą zatrzymywać się autobusy linii 3, 4, 5, 6, 10. Tymczasowe przystanki utworzone tam zostały natomiast dla linii 1 i 2. Szczegóły dotyczące zmian w komunikacji miejskiej, można znaleźć na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji http://www.mzk.belchatow.pl/.

 

Wszystkie prace związane z przebudową ul. Kwiatowej kosztować będą 5,5 mln zł. Na realizację tej inwestycji miasto pozyskało 1,6 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

AP

 

Przebudowa ulicy Kwiatowej obejmie również remont skrzyżowania z ul. 1 Maja Przebudowa ulicy Kwiatowej obejmie również remont skrzyżowania z ul. 1 Maja

 

Schemat tymczasowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania Kwiatowej z 1 MajaSchemat tymczasowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania Kwiatowej z 1 Maja

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl