Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W punkcie szczepień przy ul. Energetyków 6 zaszczepiło się już ponad 13,5 tys. bełchatowianW punkcie szczepień przy ul. Energetyków 6 zaszczepiło się już ponad 13,5 tys. bełchatowian

 

Trwa ogólnopolska akcja #SzczepimySie. By zapewnić bełchatowianom maksymalną dostępność do szczepień, w naszym mieście działają dwa Punkty Szczepień Powszechnych – w siedzibie Cafe Senior Raj przy ul. Energetyków 6 oraz przy ul. Częstochowskiej 37. W obu program realizowany jest zgodnie z rządowymi wytycznymi oraz w oparciu o kryteria ustalone przez rząd.

 

 

Punkt przy ul. Energetyków 6 zaczął działać w maju. Od tego czasu zaszczepiło się w nim już ponad 13,5 tys. mieszkańców. Obecnie szczepienia prowadzone są w nim dwa razy w tygodniu: w środy między godz. 16:00 a 18:00 oraz w soboty od 8:00 do 13:00. Co ważne, aby otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19, nie trzeba się wcześniej zapisywać – wystarczy przyjść, okazać dokument potwierdzający tożsamość i przejść kwalifikację lekarską. Po szczepieniu każdy otrzymuje Unijny Certyfikat COVID.

 

- Jestem przekonana, że dzięki takiemu maksymalnemu skróceniu procedury, przed zbliżającym się sezonem jesienno-zimowym, który sprzyja dużej liczbie zachorowań, zaszczepionych będzie jak najwięcej bełchatowian. To wyraz troski nie tylko o siebie, ale także swoich bliskich i całe społeczeństwo – podkreśla prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

Jednocześnie przypominamy, że mieszkańcy, którzy z powodu niepełnosprawności bądź wieku mają problem z dotarciem do punktu szczepień, miasto zapewnia bezpłatny transport. Od początku roku zorganizowanych zostało ponad 150 takich transportów. Osoby zainteresowane taką formą pomocy muszą najpierw umówić konkretną datę szczepienia. Można to zrobić dzwoniąc na dedykowaną szczepieniom ogólnopolską infolinię pod nr 989. Następnie należy następnie skontaktować się z Wydziałem Spraw Społecznych bełchatowskiego magistratu – tel. 44 733 51 23 bądź 669 126 123.

 

Wszelkie informacje na temat Narodowego Programu Szczepień znaleźć można na rządowej stronie gov.pl, a także oficjalnej witrynie bełchatowskiego Urzędu Miasta belchatow.pl – wystarczy klinąć w baner KORONAWIRUS – CO MUSISZ WIEDZIEĆ.

 

AP

 

Punkt szczepień w Cafe Senior Raj działa w środy i sobotyPunkt szczepień w Cafe Senior Raj działa w środy i soboty

 

Z bezpłatnego transportu na szczepienia skorzystało ponad 150 bełchatowian; fot./archiwumZ bezpłatnego transportu na szczepienia skorzystało ponad 150 bełchatowian; fot./archiwum

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl