Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Akcja organizowana jest pod patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa Akcja organizowana jest pod patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa

Są miłośnikami przyrody, którzy bez wytchnienia sprzątają okoliczne lasy. Grupa Leszy Bełchatów, mimo wielu zakończonych już akcji, nadal ma sporo do zrobienia. Każdy, komu bliska jest natura bez śmieci, może się do nich przyłączyć. Najbliższa okazja już w niedzielę 14 listopada.

 

Przebywanie w lesie, blisko natury, to prawdziwa przyjemność. Niestety tereny zielone często stają się miejscami, w których mieszkańcy pozbywają się śmieci, nie zważając na zagrożenie, jakie to niesie dla dzikich mieszkańców tych zielonych enklaw i samego środowiska. Grupa Leszy, to inicjatywa oddolna. To osoby prywatne, które we własnym zakresie, niedzielny wolny czas, spędzają na sprzątaniu lasów. Mimo wielu przeprowadzonych akcji nadal ich działalność jest bardzo potrzebna.

 

W najbliższą niedzielę, 14 listopada porządkowany będzie teren leśny w Bełchatowie. Zbiórka o godzinie 10.30 przy ulicy Zakątek. Każdy, kto miałby się ochotę przyłączyć, może to zrobić.   

 

Pomysł na wspólne spędzenie niedzieli, pośród przyrody, porządkując przy okazji las to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Często w akcjach uczestniczą całe rodziny. Wspólna sprawa jednoczy, a także i uczy jak dbać o środowisko naturalne. 

    

Akcja organizowana jest pod patronatem Prezydenta Bełchatowa. Uczestnicy otrzymają rękawiczki oraz worki na śmieci. Zebrane odpady zostaną przez miasto odebrane i wyniesione. Uczestnicy akcji otrzymają również pamiątkowe upominki.  

 

KR

 

Plakat promujący akcję sprzątania  lasuPlakat promujący akcję sprzątania lasu

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl