Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Konkursowe pierniki muszą być upieczone i ozdobione własnoręcznieKonkursowe pierniki muszą być upieczone i ozdobione własnoręcznie

 

Upiec i ozdobić piernik bożonarodzeniowy – to główne zadanie uczestników wojewódzkiego konkursu „Tradycyjne Pierniki Świąteczne”. Udział w zabawie mogą wziąć dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat, które mieszkają w województwie łódzkim. Prace konkursowe można zgłaszać do 1 grudnia.


To już kolejna odsłona corocznego konkursu dla dzieci i młodzieży, jaki w okolicach świąt Bożego Narodzenia organizuje Marszałek Województwa Łódzkiego. Głównym celem zabawy jest popularyzacja i rozpowszechnianie wiedzy na temat produktów lokalnych oraz regionalnych tradycji kulinarnych. Zadanie, jakie organizator stawia przed uczestnikami, polega na wykonaniu „Tradycyjnych Pierników Świątecznych”, własnoręcznym ich ozdobieniu oraz zrobieniu zdjęcia gotowego już produktu.


Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych: 6-10 lat oraz 11-15 lat. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego (https://www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-tradycyjne-pierniki-2021) i wysłać do organizatora. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 środę, 1 grudnia o godz. 12:00. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Nazwiska laureatów ogłoszone zostaną do 23 grudnia.


Wszelkie informacje na temat konkursu wraz z regulaminem zabawy i formularzem zgłoszeniowym znaleźć można na https://www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-tradycyjne-pierniki-2021.


W przypadku pytań można skontaktować się z organizatorem mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.) bądź telefonicznie (42 663 35 62, 42 291 97 46, 42 291 97 67).

 

AP

 

Plakat dotyczący konkursu "Tradycyjne pierniki świątecznie"Plakat dotyczący konkursu "Tradycyjne pierniki świątecznie"

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl