Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Przy SP 12 powstanie dodatkowo 21 miejsc parkingowych Przy SP 12 powstanie dodatkowo 21 miejsc parkingowych

Przy Szkole Podstawowej nr 12 na osiedlu Binków powstanie 21 dodatkowych miejsc parkingowych. Będzie też zatoczka K+R, gdzie rodzice będą mogli bezpiecznie przed szkołą wysadzić swoje dziecko. Prace już się rozpoczęły i powinny zakończyć się w grudniu tego roku.

 

Parking, który obecnie znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 12 na osiedlu Binków, jest niewystarczający. Po zmianach będzie bardziej funkcjonalny. Zostanie on przebudowany wraz z jezdnią manewrową. Ruch przez istniejący parking docelowo odbywał się będzie jednokierunkowo. Wyjazd zlokalizowany będzie przy bramie wjazdowej od strony boiska szkolonego.  To w dużym stopniu poprawi komunikację. To nie jedyna zmiana. Na potrzeby parkingu wykorzystana zostanie część placu przed szkołą. Da to w sumie 21 dodatkowych miejsc dla samochodów.  

 

- Dobrze skomunikowany przejazd przez parking, dostęp do miejsc postojowych przed szkołą i zatoczka K+R to zarówno udogodnienia dla rodziców przywożących do szkoły swoje dzieci, jak i poprawa bezpieczeństwa drogowego. A na tym nam przede wszystkim zależy – mówi prezydent Mariola Czechowska.

 

Planowana zatoczka Kiss and Ride to dobrze znane już w Bełchatowie rozwiązanie. Korzystają z nich między innymi rodzice przywożący dzieci do Jedynki, Trójki czy Czwórki. Pozwala na bezpieczne wysadzenie dziecka przed szkołą i odjechanie w krótkim czasie, tak by nie blokować miejsca innym. Teraz takie rozwiązanie będzie wprowadzone również przy szkole na osiedlu Binków. 

 

Koszt całej inwestycji to blisko 157 tys. zł brutto. Zgodnie z planem prace powinny zakończyć się w grudniu tego roku.

 

KR

        

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl