Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Jeśli zadzwoni do nas ankieter, musimy wziąć udział w badaniu GUSJeśli zadzwoni do nas ankieter, musimy wziąć udział w badaniu GUS

 

Główny Urząd Statystyczny zapowiada badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym. W piątek, 12 listopada ruszą wywiady telefoniczne, ankieterzy będą dzwonić do losowo wybranych mieszkańców.


Przepytanych będzie 100 tys. osób, po to by ocenić dane, jakie uzyskano w czasie tegorocznego spisu. Ankieterzy pytać będą o miejsce zamieszkania, o poziom wykształcenia czy przynależność narodowo-etniczną. Podobnie jak w głównym spisie, udział w badaniu kontrolnym, jeśli zostaliśmy wytypowani jest obowiązkowy.

 

Badanie kontrolne potrwa do 24 listopada. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Pozyskane w wyniku badania wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów,  dlatego udział w nim jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.

 

Badanie kontrolne zajmie około 10 minut

 

Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych, na losowo wybranej próbie 100 tys. mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021. Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym (tzw. pierwsi respondenci).


Z osobami, które zostały wylosowane do udziału w badaniu, skontaktuje się telefonicznie ankieter statystyczny, dzwoniąc z numeru: 22 828 88 88. Ankieter pytać będzie m.in. o to, gdzie respondent mieszkał 31 marca 2021r., o poziom wykształcenia, przynależność narodowo-etniczną, własność mieszkania.


Sprawdź tożsamość ankietera


Tożsamość ankietera będzie można zweryfikować na stronie spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Ważne! Ankieterzy nie będą pytać o zarobki, numer karty, PIN, majątek itp. Lista pytań zadawanych w badaniu kontrolnym będzie dostępna na spis.gov.pl.


Pozyskane w badaniu kontrolnym dane podlegają prawnej ochronie i objęte tajemnicą statystyczną. Podobnie jak w przypadku Spisu Powszechnego, udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy na mocy art. 27 Ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021r.

 

AP/GUS

 

Grafika informacyjna dot. badania kontrolnego NSP 2021Grafika informacyjna dot. badania kontrolnego NSP 2021

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl