Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Radni przyjęli autopoprawkę zakładającą finansowe wsparcie dla bełchatowskiego szpitalaRadni przyjęli autopoprawkę zakładającą finansowe wsparcie dla bełchatowskiego szpitala

 

250 tys. zł miasto przekaże szpitalowi. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do chemioterapii. Poza autopoprawką prezydent Marioli Czechowskiej do budżetu, radni przyjęli także m.in. miejski program ochrony środowiska oraz podjęli uchwałę przedłużającą okres kwalifikowalności kosztów związanych z wymianą starych źródeł ciepła.


Miasto od lat wspiera Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II. Środki przekazywane z budżetu wykorzystywane są na zakup sprzętu oraz doposażania kolejnych oddziałów. Od początku 2021 roku miasto przeznaczyło 400 tys. zł na zakup mammotonu, aparatu USG i kriostatu. Teraz do lecznicy trafi kolejne wsparcie. Mowa o 250 tys. zł z przeznaczeniem na kupno sprzętu niezbędnego do przeprowadzania w bełchatowskim szpitalu chemioterapii.


- Cieszę się, że radni przyjęli moją poprawkę do budżetu w tym zakresie. To wyraz naszego poczucia odpowiedzialności i troski o to, co najważniejsze, czyli zdrowia i życia bełchatowian. Dzięki temu nasi mieszkańcy mają zapewnioną opiekę medyczną na coraz wyższym poziomie – podkreśla prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.


Przypomnijmy, że w latach poprzednich dzięki pomocy miasta lecznica kupiła m.in. sondę, tonometr okulistyczny, specjalistyczne łóżka z wyposażeniem, sprężarkę medyczną, defibrylator z pomiarem EKG i saturacją dla oddziału pediatrycznego, aparaty EKG i EEG dla oddziału neurologicznego oraz nowoczesny respirator do sali intensywnego nadzoru na oddziale kardiologicznym.


Podczas październikowej, XXXVIII sesji Rady Miejskiej, rozpatrzone zostały także projekty kilku innych uchwał. Radni zajęli się m.in. miejskim programem dopłat do wymiany starych pieców. W związku z wydłużeniem zakończenia budowy sieci gazowej w Grocholicach i Politanicach (prowadzoną przez Polską Spółkę Gazownictwa sp. z o.o.), wielu mieszkańców dopiero w przyszłym roku będzie mogła zastąpić stare „kopciuchy” innymi źródłami ciepła. By mogli oni skorzystać z miejskich dopłat, konieczne było wydłużenie okresu kwalifikowalności poniesionych kosztów. Po podjęciu uchwały, bełchatowianie mają na to czas do końca listopada 2022 roku. Warto nadmienić, że na terenie naszego miasta jest ponad 5 tys. jednorodzinnych budynków mieszkalnych, z których ok. 2,5 tys. podłączonych jest do miejskiej sieci ciepłowniczej, zaś, 1,2 tys. ma ogrzewanie gazowe. Oznacza to, że paliwami stałymi ogrzewanych jest ponad 1,3 tys. nieruchomości jednorodzinnych. Do końca października 2021 roku miasto podpisało 137 umowy z mieszkańcami na dopłaty do wymiany źródła ciepła, z których rozliczonych zostało 90.

 

Radni zapoznali się również z informacją dotyczącą działalności Prezydenta Miasta Bełchatowa. W porządku obrad znalazły się także projekty uchwał dotyczące m.in. zmian w budżecie miasta i Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta. Wszystkie sprawozdania, a także uchwały dostępne są na portalu https://belchatow.esesja.pl/, gdzie można również obejrzeć retransmisję z obrad sesji.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl