Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

We wszystkich Świętych zmieni się organizacja ruchu w pobliży cmentarzaWe wszystkich Świętych zmieni się organizacja ruchu w pobliży cmentarza

 

1 listopada w okolicach bełchatowskiego cmentarza będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Inną trasą kursować będą także emzetki linii nr 10. Podobnie jak w latach poprzednich, okolice nekropolii patrolować będą straż miejska i policja.

 

 

Dzień Wszystkich Świętych wiąże się z natężonym ruchem wokół cmentarzy. Aby ułatwić poruszanie się zarówno pieszych, jak i kierowców wokół nekropolii miasto wprowadza zmianę organizacji ruchu.


Organizacja ruchu


Zmiana organizacji ruchu ma ułatwić kierowcom i pieszym poruszanie się w rejonie bełchatowskiego cmentarza.

 

  • Zamknięte zostaną wjazdy w aleję Włókniarzy od ulic Czaplinieckiej i Lipowej – odcinek ten przeznaczony będzie na parking,
  • Ruch drogowy przeniesiony będzie na ul. Czapliniecką do Ronda Andersa i dalej ul. Lipową w kierunku Wrocławia.
  • Dojechać i powrócić z cmentarza będzie można ulicami: Wyspiańskiego i Kątną, gdzie obowiązywać będzie ruch dwustronny.
  • Wyjazd z cmentarza będzie możliwy aleją Włókniarzy oraz ulicami jednokierunkowymi, czyli Transportową i Cmentarną.

 

Szczegółowy plan organizacji ruchu, jaka będzie obowiązywać 1 listopada, zamieszczamy na mapce poniżej artykułu.

 

Komunikacja miejska


Z powodu wyłączenia z ruchu fragmentu alei Włókniarzy zmieni się trasa linii nr 10.  W poniedziałek, 1 listopada, emzetki tej linni będą jeździć tak jak linia nr 3, czyli ulicami Czapliniecką i Lipową.

 

Wzmożone patrole straży miejskiej i policji


Zbliżający się okres przygotowań do Wszystkich Świętych, jak co roku wiąże się z różnymi zagrożeniami. Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób przyjezdnych będzie czuwać bełchatowska straż miejska. Strażnicy będą monitorować rejon nekropolii, aby nie dochodziło do zakłóceń porządku czy kradzieży. Na ich pomoc mogą też liczyć kierowcy, którym m.in. podpowiedzą, jak wyjechać czy dojechać do cmentarza

 

Jak co roku policja będzie prowadziła akcję „Znicz”. Od godz. 6:00 w piątek, 29 października, do godz. 22:00 we wtorek, 2 listopada, funkcjonariusze będą nadzorować cmentarz, a także drogi dojazdowe i wyjazdowe oraz główne arterie komunikacyjne. W ramach akcji policjanci będą pełnić nadzór w obrębie cmentarzy, ulic dojazdowych, a także na ciągach komunikacyjnych zlokalizowanych w mieście i poza nim. Kierujący mogą się spodziewać nasilonych kontroli stanu trzeźwości i prędkości. Policja apeluje, by stosować się do oznakowania a także poleceń funkcjonariuszy.


Bezpieczeństwo przede wszystkim


By nic nie zakłóciło chwil, które poświęcamy naszym bliskim zmarłym, policjanci przypominają, żeby się do tego odpowiednio przygotować.

 

  • Zachowajmy szczególną ostrożność na drodze. By zminimalizować ryzyko potrącenia, zwłaszcza po zmroku, piesi powinni zadbać o elementy odblaskowe.
  • Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot. Nie będą nam tam potrzebne, a mogą paść łupem złodziei kieszonkowych. Zabierzmy ze sobą tylko tyle gotówki ile będzie nam potrzebne do kupienia zniczy i wiązanek.
  • Robiąc porządki na grobach i wokół nich oraz zapalając znicze, nie spuszczajmy z oka torebek, płaszczy czy innych wartościowych przedmiotów.AP

 

Mapa dotycząca zmiany ruchu w okolicy al. Włókniarzy, które obowiązywać będą 1 listopadaMapa dotycząca zmiany ruchu w okolicy al. Włókniarzy, które obowiązywać będą 1 listopada

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl