Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Rada Miejska w Bełchatowie obraduje w Sali Herbowej magistratu przy ul. KościuszkiRada Miejska w Bełchatowie obraduje w Sali Herbowej magistratu przy ul. Kościuszki

 

Miejski program ochrony środowiska, regulamin dostarczania wody oraz dopłaty do wymiany starych źródeł ciepła – między innymi tymi tematami zajmą się radni podczas najbliższej sesji. Obrady, które odbędą się w czwartek, 28 października, będzie można oglądać na żywo na platformie esesja.pl. Początek o godz. 10:00.


W planowanym porządku obrad XXXVIII sesji bełchatowskiej Rady Miejskiej znalazło się kilka projektów uchwał. Dwa z nich dotyczą przejęcia od powiatu bełchatowskiego zadań związanych z zarządem nad drogami. Pierwszy umożliwi przebudowanie przejścia dla pieszych oraz przejazdu rowerowego w ciągu alei Wyszyńskiego. Drugi natomiast odnosi się do opracowania dokumentacji projektowej planowanej przebudowy ul. Zamoście (która jest drogą powiatową) na odcinku od alei Jana Pawła II do granic miasta (czyli ul. Ludwikowskiej).


Rajcy zajmą się także miejskim programem dopłat do wymiany starych pieców. Wspomniany program obowiązuje do końca tego roku. Ze względu na fakt, że termin zakończenia budowy sieci gazowej w Grocholicach i Politanicach (prowadzoną przez Polską Spółkę Gazownictwa sp. z o.o.) został przesunięty, wielu mieszkańców dopiero w przyszłym roku będzie mogła zastąpić stare „kopciuchy” innymi źródłami ciepła. By mogli oni skorzystać z dopłat, konieczne jest wydłużenie okresu kwalifikowalności poniesionych kosztów do końca listopada 2022 roku.


Zgodnie z porządkiem obrad, radni pochylą się również nad zmianą regulaminu dostarczania wody. Rozpatrzą ponadto projekt uchwały w sprawie przyjęcia Programu Ochrony Środowiska dla Miasta Bełchatowa na lata 2021 – 2024 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2023 – 2028. Dokument, podobnie jak i pozostałe dokumenty sesyjne dostępne są na stronie belchatow.esesja.pl.


Październikowa sesja odbędzie się w Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu w najbliższy czwartek, 28 października. Początek obrad zaplanowano na godz. 10:00. Transmisję będzie można obejrzeć za pośrednictwem portalu eSesja w zakładce „transmisje z obrad” (http://belchatow.esesja.pl/transmisje_z_obrad_rady).

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl