Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Przetarg na przebudowę ulic na Binkowie miasto chce ogłosić w I kwartale przyszłego rokuPrzetarg na przebudowę ulic na Binkowie miasto chce ogłosić w I kwartale przyszłego roku

 

To już pewne – miasto otrzyma 18 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych pozwoli na remont głównych dróg w osiedlu Binków.


Rządowy Program Inwestycji Strategicznych jest odpowiedzią na kryzys spowodowany pandemią. W poniedziałek, 25 października, premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę lokalnych inwestycji, które w najbliższym czasie dostaną łącznie 23 mld zł z rządowego Funduszu Polski Ład. Wśród blisko 3 tys. gmin i powiatów, którym przyznano wsparcie, znalazł się także Bełchatów. Miasto otrzyma 18 mln zł.


- To dobra wiadomość dla naszego miasta. Remonty ulic to jedne z najbardziej oczekiwanych przez bełchatowian inwestycji. Teraz dzięki bezzwrotnemu dofinansowaniu będziemy mogli przeprowadzić przebudowę ulic na osiedlu Binków, o co zabiegali mieszkańcy. Za kilka dni ruszy kolejny nabór wniosków do programu i mogę dziś zapewnić, że z pewnością będziemy aplikować o wsparcie dla kolejnych ważnych dla bełchatowian inwestycji – podkreśla prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.


18 mln zł, jakie otrzyma Bełchatów, stanowi ok. 70 proc. szacowanych kosztów zadania. Miasto chce przeprowadzić remont na kilku ulicach na Binkowie. Największy zakres prac planowany jest na Budryka, gdzie przebudowane mają zostać sieć wodociągowa oraz kanalizacje sanitarna i deszczowa. W planach jest również odwodnienie, budowa nowego oświetlenia oraz odtworzenie pasa drogowego.


Przetarg na wykonanie tego dużego zadania inwestycyjnego miast planuje ogłosić w pierwszym kwartale 2022 roku.

 

AP

 

 Z Rządowego Funduszu Polski Ład Bełchatów otrzymał 18 mln zł dofinansowaniaZ Rządowego Funduszu Polski Ład Bełchatów otrzymał 18 mln zł dofinansowania

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl