Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Prace związane z budową ciągu pieszo-rowerowego już trwająPrace związane z budową ciągu pieszo-rowerowego już trwają

 

Ulica Sercańska zyska nową drogę dla pieszych i rowerzystów. Miasto podpisało umowę na wykonanie ciągu pieszo - rowerowego. Zgodnie z nią roboty powinny zakończyć się w połowie grudnia.

 

 

Na ulicy Sercańskiej powstanie bezpieczna i wygodna infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Ciąg pieszo – rowerowy wybudowany zostanie od skrzyżowania z ulicą Lipową do krzyżówki z aleją Wyszyńskiego. Wykonawca – bełchatowska firma LEAR – na odcinku ok. 460 metrów położy chodnik i ścieżkę rowerowa z kostki betonowej. W ramach prac, które już się rozpoczęły, pojawi się również wyniesione przejście dla pieszych – podobne rozwiązanie miasto zastosowało wcześniej m.in. na ul. Edwardów.


- Kwestia bezpieczeństwa na drogach jest sprawą bardzo istotną i często pojawia się podczas rozmów z mieszkańcami. Na podstawie sugestii oraz składanych wniosków podejmujemy działania, które mają na celu spowolnienie i zmniejszenie natężenia ruchu. Budowa ciągu pieszo - rowerowego z pewnością poprawi komfort i zapewni bezpieczsne poruszanie się ulicą Sercańską zarówno pieszych, jak i rowerzystwów – podkreśla wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.


Prace, które zgodnie z umowa powinny zakończyć się w połowie grudnia kosztować będą magistrat nieco ponad 445 tys. zł.

 

AP

 

Nowy ciąg pieszo - rowerowy będzie miał ok. 460 m długościNowy ciąg pieszo - rowerowy będzie miał ok. 460 m długości

 

W ramach prac wybudowane zostanie także tzw. wyniesione przejście dla pieszych - podobne do tego na ul. Edwardów (w okolicy III LO)W ramach prac wybudowane zostanie także tzw. wyniesione przejście dla pieszych - podobne do tego na ul. Edwardów (w okolicy III LO)

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl