Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Lekcje ciepła powracają do bełchatowskich szkół Lekcje ciepła powracają do bełchatowskich szkół

Co to jest smog? Czym są odnawialne i nieodnawialne źródła energii? Jak mądrze korzystać z ciepła? Jak dbać o jakość powietrza w mieście? Odpowiedzi między innymi na te pytania, szukać będą uczniowie bełchatowskich szkół, podczas Lekcji Ciepła organizowanych przez PEC. [ AKTUALIZACJA] Planowana na wtorek, 26 października inauguracja akcji w SP nr 8, z przyczyn niezależnych od PEC odbędzie się w późniejszym terminie, o czym będziemy informować. 

 

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bełchatowie zaprasza szkoły podstawowe do odkrywania nowej platformy e-learningowej Lekcji Ciepła. Proponowane zajęcia uczą o cieple, energii, zasobach i ekologii. Program jest dostępny bezpłatnie on-line pod adresem www.lekcjeciepla.pl  dla wszystkich szkół w naszym mieście.Ten ekologiczno-edukacyjny projekt zyskał w Bełchatowie wsparcie prezydenta miasta, Marioli Czechowskiej, która objęła program swym patronatem.

E-learning Lekcji Ciepła został opracowany z myślą o klasach I-III i IV-V szkół podstawowych. Projekt zachęca nie tylko do realizacji programu, ale także do udziału w ogólnopolskim badaniu wiedzy o cieple i energii. Uczniowie uczestniczący w nim, mogą zdobyć nagrody w postaci albumów edukacyjnych, rozszerzających wiedzę zawartą w e-learningu.

 

Z platformy można także pobrać bezpłatne książeczki, malowanki i audiobooki dla dzieci i rodziców do wspólnej zabawy i nauki. Nauczyciele z kolei znajdą tam gotowe scenariusze zajęć do przeprowadzenia zarówno w szkole, jak i podczas nauki zdalnej.

 

Zajęcia mają atrakcyjną, dla młodego odbiorcy, formę doświadczeń, eksperymentów i pobudzających wyobraźnię porównań. Użyte metody i formy przekazu w prosty sposób tłumaczą kwestie produkcji i oszczędzania energii, powstawania zanieczyszczeń powietrza, przeciwdziałania smogowi, a także niemarnowania zasobów i dbania o planetę.

 

Wysoką jakość treści pochwalił Wojciech Dindorf, fizyk i matematyk, który opiniuje podręczniki szkolne. Jak wspomina, jest to — Bezcenna idea. Świetny pomysł. Pożyteczna inicjatywa, kwalifikująca Instytucję, która to przedstawia i sponsoruje do udziału w Corocznym Ogólnopolskim Konkursie Popularyzatorów Nauki. [...] Czytający zauważy troskę o dziecko, do którego w końcu jest cały ten projekt adresowany — dodaje  Wojciech Dindorf,

 

Wysokiej jakości treści dostępne na platformie z powodzeniem wesprą nauczycieli w prowadzeniu zajęć, a w przypadku edukacji zdalnej, także uczniów w samodzielnym przyswojeniu omawianych zagadnień.


 

Lekcje Ciepła w Bełchatowie to część ogólnopolskiej inicjatywy organizowanej przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie i dostawców ciepła systemowego. Projekt ten został wyróżniony w 2019 roku przez Komisję Europejską w ramach konkursu doceniającego oddolne inicjatywy wspierające poszanowanie energii, podczas Tygodnia Zrównoważonej Energii (European Sustainable Energy Week). Jest to jedyny polski projekt, który kiedykolwiek znalazł się w finale tego konkursu.

PEC/KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl