Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W lampach, które staną na Ludwikowie, zastosowane zostaną nowoczesne oprawy oświetlenioweW lampach, które staną na Ludwikowie, zastosowane zostaną nowoczesne oprawy oświetleniowe

 

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców osiedla Ludwików. W ciągu kilku najbliższych miesięcy na kilku nieoświetlonych ulicach zrobi się jaśniej. Prace, w ramach których w tym rejonie miasta pojawi się blisko sto słupów, powinny rozpocząć się w najbliższych tygodniach.


W Bełchatowie systematycznie budowane jest nowe i wymienianie stare oświetlenie uliczne. Niemal w każdym rejonie miasta pojawiają się nowe słupy, a stare oprawy zastępują nowoczesne. Miasto podpisało właśnie umowę z wykonawcą - bełchatowską firmą ENERGOTIM sp. z o.o..

 

Mowa o budowie oświetlenia na osiedlu Ludwików, a konkretnie na obszarze między Lipową, Aleją Wyszyńskiego, Ludwikowską oraz zachodnią granicą Bełchatowa. Brak oświetlenia w tym rejonie doskwiera mieszkańcom szczególnie w okresie zimowym, gdy zmrok zapada wcześniej. Teraz ta sytuacja się zmieni.

 

Jasno zrobi się m.in. na Różanej, Komara, Braci Śniadeckich, Granicznej, Górskiego, Konopackiej, a także fragmentach ulic Ślusarskiego, Deyny i Czechy. W sumie postawionych zostanie tam blisko sto nowych słupów. Inwestycja obejmie montaż kompletnych latarni, słupów aluminiowych o wysokości 6 lub 8 metrów oraz wykonanie kablowych linii zasilających. W miejscach tego wymagających, odtworzona zostanie nawierzchnia pasa drogowego.

 

Miasto planuje, by wykonawca ruszył z robotami w ciągu najbliższych kilku tygodni. Kiedy mieszkańcy Ludwikowa będą mieć jaśniejsze ulice? Zgodnie z warunkami zawartymi w podpisanej właśnie umowie, prace powinny zakończyć się najpóźniej 8 miesięcy od podpisania umowy. Wszystko kosztować będzie nieco ponad 736 tys. zł.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl