Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Rekrutacja trwa do 11 października 2021 r.Rekrutacja trwa do 11 października 2021 r.

Jesteś osobą bierną zawodowo lub bezrobotną, ale z pomysłem na własny biznes? Możesz skorzystać z dofinansowania na uruchomienie własnej działalności. 12 października w Powiatowym Urzędzie Pracy zorganizowane zostanie spotkanie informacyjne dotyczące zasad rekrutacji i udziału w projekcie „Firma z Powerem”. Początek o godzinie 9.00.  Zainteresowane osoby udziałem w tym programie, nadal mogą się zgłaszać.

 

 

 

„Firma z Powerem” to projekt skierowany do młodych osób pozostających bez pracy. W ramach programu mieszkańcy m.in. powiatu bełchatowskiego mogą zdobyć jednorazową dotację na założenie własnej firmy w wysokości 23 tys. 50 zł, ale nie tylko. Beneficjenci przez pół roku otrzymywać będą również comiesięczne wsparcie na prowadzenie działalności sięgające 2 tys. 600 zł, a także stypendium szkoleniowe obejmujące także zwrot kosztów dojazdu na szkolenia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, prawa i księgowości, biznesplanu, reklamy i negocjacji. Wsparcie, jakie przewiduje projekt, opiewa na łączną kwotę niemal 39 tys. zł.

 

Przedłużony został czas rekrutacji do programu. Zgłoszenia od osób zainteresowanych pozyskaniem wsparcia w ramach „Firmy z Powerem” przyjmowane będą do 11 października 2021 roku. Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdują się na stronie BKPPT (https://www.ppt.belchatow.pl). W razie pytań można zadzwonić pod numerem tel. 881 551 200 bądź wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

By skorzystać z projektu realizowanego przez Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny, należy spełnić kilka prostych warunków. Po pierwsze mieć mniej niż 30 lat i być biernym zawodowo. W programie wystartować mogą również osoby, które straciły zatrudnienie po 1 marca 2020 roku i nie są zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy.


Projekt realizowany jest w ramach: Osi Priorytetowej I Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy – projektu konkursowe, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój na lata 2014-2020. Wartość programu „Firma z Powerem” to nieco ponad 1 mln 982 tys. zł, z czego unijne dofinansowanie sięga ok. 1 mln 960 tys. zł.

 

 

KR

  

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl