Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Mieszkańcy Bełchatowa chętnie włączają się w tego typu akcje Mieszkańcy Bełchatowa chętnie włączają się w tego typu akcje

Mimo dżdżystej pogody i wczesnej godziny, w sobotni ranek 18 września, kilkadziesiąt osób zdecydowało się uczestniczyć w miejskiej akcji „Czysty las”. W ten sposób Bełchatów włączył się w sprzątanie świata.

 

 

Parki, skwery czy enklawy leśne to nasze wspólne dobro. Dbałość o te tereny, jak pokazuje sobotnia akcja, wielu osobom leży na sercu. Tym razem kilkudziesięciu ochotników, w tym mieszkańcy miasta, grupa Leszy, harcerze, leśnicy i pracownicy magistratu, porządkowało las w okolicy bełchatowskiego Ługu. Jak się okazało, zebrano pokaźną ilość śmieci. – Mamy otwarty dla mieszkańców PSZOK przy ulicy Przemysłowej, gdzie można bez problemu zawieść kłopotliwe odpady, prowadzona jest zbiórka wielkogabarytów, a odbiór śmieci zapewniony jest  w każdej części miasta. Naprawdę nie ma powodu, by zaśmiecać lasy – mówił obecny na akcji Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.  

 

Z powodu pogody nie rozegrano gry terenowej. Odwołano również planowany na wieczór seans plenerowy „Nasze miejsce na ziemi”. Zostanie on wyświetlony w innym terminie, na początku października. Uczestnicy sprzątanie zakończyli wspólnym pieczeniem kiełbasek na ognisku.

 

Wydarzenie "Czysty las" realizowane jest w ramach projektu "Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa — segreguj, oszczędzaj i dbaj! - III edycja".

Akcja organizowana jest już po raz kolejny Akcja organizowana jest już po raz kolejny

 

W sprzątaniu uczestniczył wiceprezydent Dariusz Matyśkieiwcz W sprzątaniu uczestniczył wiceprezydent Dariusz Matyśkieiwcz

W lasach nadal pozostawiane są śmieciW lasach nadal pozostawiane są śmieci

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl