Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Symboliczne klucze do miasta wiceprezydent Łukasz Politański przekazał harcerzom na ręce hm. Natalii Patorskiej – Grzelewskiej   Symboliczne klucze do miasta wiceprezydent Łukasz Politański przekazał harcerzom na ręce hm. Natalii Patorskiej – Grzelewskiej

Przez trzy dni to oni dzierżyli symboliczny klucz do bram miasta. 1,5 tys. harcerzy i zuchów z województwa łódzkiego właśnie w Bełchatowie obchodziło Święto Chorągwi Łódzkiej.

 

Każdego roku druhny i druhowie z Chorągwi Łódzkiej spotykają się w innej miejscowości, by razem świętować i zdobywać wspólne doświadczenia. W tym roku gospodarzem było nasze miasto. Co ciekawe, bełchatowski Hufiec Reduta jest najmłodszym w województwie, działa jednak prężnie, zaznaczając swoją obecność wśród lokalnej społeczności.

 

Rolę, jaką również dzisiaj odgrywa harcerstwo, podkreślał wiceprezydent Łukasz Politański, podczas uroczystego przekazania klucza do miasta.  — Wkład ZHP w kształtowanie i wychowywanie kolejnych pokoleń jest nieoceniony. Jesteście formacją, która zapewnia młodym ludziom zdobywanie ważnych w życiu umiejętności, wpaja szacunek do innych i miłość do ojczyzny - podkreślał wiceprezydent Politański.

 

Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Włącz działanie”. Druhowie i zuchy z całego województwa sprawdzali swoje harcerskie umiejętności w przygotowanych zadaniach, porządkowali las w ramach akcji „Czysty las”, wymieniali doświadczenia, ale też i bawili się wspólnie. Był teatr ognia, koncert i integracja.    

 

Chorągiew Łódzka ZHP zrzesza hufce z terenu całego województwa. Coroczne święto jest okazją do tego, by promować w różnych miastach idee harcerstwa.   

 Harcerze poznawali Bełchatów i zmagali się z przygotowanymi dla nich zadaniami Harcerze poznawali Bełchatów i zmagali się z przygotowanymi dla nich zadaniami

 

Jednym z głównych punktów był przemarsz ulicami miasta wszystkich uczestników Święta Chorągwi ŁódzkiejJednym z głównych punktów był przemarsz ulicami miasta wszystkich uczestników Święta Chorągwi Łódzkiej

Był też czas na zabawę i integrację Był też czas na zabawę i integrację

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl