Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ulica Tęczowa zyska nowa nawierzchnię z kostki betonowejUlica Tęczowa zyska nowa nawierzchnię z kostki betonowej

 

Trwa przebudowa ulicy Tęczowej na osiedlu Słonecznym. W ciągu kilku najbliższych miesięcy zyska ona nowa nawierzchnię, a także oświetlenie. Wszystkie prace kosztować będą nieco ponad 680 tys. zł.

 


Miasto sukcesywnie realizuje inwestycje drogowe. Rotm. Witolda Pileckiego, Brzozowa, Zamoście czy aleja Armii Krajowej – to tylko niektóre z ulic, na których w ostatnim czasie pracowali drogowcy. W trakcie jest kolejne duże i ważne z punktu widzenia komunikacji w mieście zadanie. Mowa o gruntownej przebudowie ulicy Kwiatowej. To jednak nie wszystko. Prace prowadzdone są również na Tęczowej. – Letnie miesiące sprzyjają robotom drogowym, dlatego też w tym czasie staramy się intensyfikować działania na miejskich ulicach. Wszystko po to, by poprawić nie tylko komfort korzystania z dróg, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych i kierowców – podkreśla odpowiedzialny za inwestycje wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.


Zakres prac, jakie prowadzi bełchatowski „DOMAX”, obejmuje odwodnienie drogi, położenie nowej nawierzchni, montaż krawężników oraz budowę zjazdów do posesji znajdujących się przy ul. Tęczowej. Na odcinku ponad 200 m położonych zostanie ok. 2 tys. mkw nowej kostki betonowej. Ponadto w ramach przebudowy zamontowane zostanie oświetlenie. Zgodnie z umową wszystkie roboty powinny zakończyć się w grudniu. Koszt inwestycji to nieco ponad 680 tys. zł.


Nowa droga połączy osiedla Dolnośląskie i Okrzei


Jeszcze w tym roku ruszą prace związane z budową łącznika między ulicami Okrzei a Kopeckiego. Przypomnijmy, że wybudowana w 2018 roku ulica Kopeckiego połączyła targowisko miejskie z ulicą Armii Krajowej, dzięki czemu znacząco odciążona została Wojska Polskiego, czyli drogi wylotowej w kierunku dwóch największych bełchatowskich zakładów pracy: kopalni i elektrowni. – To jedna z najbardziej newralgicznych ze względów komunikacyjnych dróg w naszym mieście. Kierowcy narzekali na tworzące się tam w godzinach szczytu korku. Dlatego zdecydowaliśmy o przebudowie skrzyżowania Wojska Polskiego z Armii Krajowej. Nowe rondo i budowa Kopeckiego poprawiły sytuację. Chcemy jednak iść krok dalej i jeszcze skuteczniej rozładować natężenie ruchu w tym rejonie. Dlatego też jeszcze w tym roku ruszymy z budową nowego łącznika między dwoma największymi bełchatowskimi osiedlami, czyli Dolnośląskim i Okrzei – tłumaczy wiceprezydent Matyśkiewicz.


Zakres prac, jakie magistrat chce przeprowadzić w ramach inwestycji jest szeroki. Obejmuje bowiem budowę jezdni o zmiennej szerokości od 6 do 8 metrów, mostu na rzece Rakówce oraz obustronnych chodników. Nowa droga będzie miała też oświetlenie, odwodnienie wraz z siecią wodociągową, kanalizacją sanitarną i deszczową, a także ścieżkę rowerową w obrębie ulicy Okrzei.


Nowa jezdnia będzie biegła przez nieużytki pomiędzy miejskim targowiskiem a osiedlem Okrzei. Mowa o terenach pomiędzy Bełchatowską Spółdzielnią Mieszkaniową a placem zabaw (popularnym Statkiem pirackim), i dalej obok boisk w pobliżu osiedla Słonecznego. W sumie droga będzie mieć ponad pół kilometra długości. Szacunkowy koszt inwestycji, która powinna zakończyć się w 2023 roku, to ok. 6,5 mln zł.


AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl