Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Od 120 lat  bełchatowscy ochotnicy niosą pomoc mieszkańcom Od 120 lat bełchatowscy ochotnicy niosą pomoc mieszkańcom

Działają od 120 lat, niosąc pomoc i pełniąc ważną rolę w życiu lokalnej społeczności. Druhowie z  OSP Bełchatów w ten weekend będą świętować  swój jubileusz. Główne uroczystości zaplanowano na sobotę, 28 sierpnia przed historycznym budynkiem OSP na placu Narutowicza. Do udziału w obchodach strażacy ochotnicy zapraszają wszystkich mieszkańców Bełchatowa.

 

 

 

Najpierw o 12.15 zbiórka przed budynkiem OSP przy Bawełnianej, później strażacy ochotnicy przemaszerują do kościoła przy ulicy Kościuszki, gdzie odprawiona zostanie msza w intencji druhów i ich rodzin.

 

O godzinie 14.00  rozpoczną się uroczystości na placu Narutowicza przed historycznym budynkiem siedziby OSP. Obecnie jest to Miejskie Centrum Kultury.

 

Wyróżnieni strażacy ochotnicy odznaczenia państwowe. Brązowe, srebrne i złote krzyże zasługi wręczy Paweł Sałek, z kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

Bełchatowska Ochotnicza Straż Pożarna działa od 120 lat. Od ponad wieku pomaga mieszkańcom i stanowi ważny element lokalnej społeczności. Obecnie w służbie jest 82 druhów. Prezesem zarządu OSP Bełchatów jest Łukasz Kluf.  Jednostka jest w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym. Zajmuje pierwsze miejsce wśród jednostek powiatu bełchatowskiego pod względem ilości podejmowanych interwencji. W ubiegłym roku w województwie łódzkim w tej kategorii plasowali się na drugim miejscu.

 

Wyjeżdżają głównie do zagrożeń miejscowych takich jak wypadki, kolizje czy pożary. Zawsze są tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Podczas walki z pandemią koronawirusa dostarczali posiłki odizolowanym osobom. W sumie rozwieźli ich ponad 4 tysiące. Angażują się również w dowożenie osób starszych i niepełnosprawnych do punktów szczepień.

Do udziału w sobotnich uroczystościach 120-lecia działalności, druhowie zapraszają wszystkim mieszkańców Bełchatowa.

  KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl