Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Adaptacja lokalu na mieszkania kosztowała spółkę blisko 120 tys. złAdaptacja lokalu na mieszkania kosztowała spółkę blisko 120 tys. zł 

W danym lokalu handlowym Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego powstały dwa mieszkania. Remont pomieszczeń właśnie się zakończył. Wkrótce wprowadzą się do nich mieszkańcy.

 

 

Nowe mieszkania powstały w bloku BTBS-u przy al. Wyszyńskiego. Zajęły one miejsce lokalu użytkowego, który dawniej wynajmowany był m.in. na sklep spożywczy. - Wspomniane pomieszczenie od dłuższego już czasu stało puste. Mimo licznych prób nie mogliśmy znaleźć najemcy, który chciałby prowadzić w nim swoją działalność. Biorąc pod uwagę, jak na rynek nieruchomości wpłynęła pandemia COVID-19, ogromną podaż lokali handlowych, a także sporą kolejkę osób oczekujących na mieszkania w naszym TBS-ie, zdecydowaliśmy, że dobrym wyjściem będzie zamienić ten lokal na mieszkania – powiedział Zbigniew Kuchciak, prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

 

Remont pomieszczeń właśnie się zakończył. Powstały w nim dwa mieszkania. Pierwsze 54-metrowe ma salon z otwartą kuchnią, jedną sypialnię oraz łazienkę i korytarz. Drugie z nich jest nieco większe, bo 64-metrowe. Jego układ jest podobny, z tym, że zamiast jednej sypialni są dwie. Położenie instalacji, wstawienie dodatkowych ścian wewnętrznych, a także nowych okien, drzwi i podwieszanych sufitów – to tylko część wykonanych prac.  Mieszkania są tak przygotowane, że najemcy mogą w nich od razu zamieszkać. – Lokale wyposażaliśmy bowiem w panele podłogowe i terakotę. Nauczeni doświadczeniem przy budowie trzeciego bloku na os. Olsztyńskim, co do armatury zostawiliśmy lokatorom dowolność. To znaczy, że sami mogą zdecydować, czy chcą prysznic, czy wannę, a także jaką zamontować baterię łazienkową oraz umywalkę – tłumaczy prezes BTBS.

 

Komisja mieszkaniowa jeszcze w lipcu wyłoniła najemców. W mniejszym lokalu zamieszka rodzina dwuosobowa, a w większym trzyosobowa. Klucze do swoich nowych „M” odbiorą lada moment. – Cieszę się, że udało się nam przeprowadzić tę adaptację. Dwie rodziny znalazły dla siebie lokum, a nieużywany od blisko dwóch lat lokal najemców. Szkoda, że w przypadku innych pomieszczeń handlowych nie mamy możliwości, by przekształcić je na mieszkania. Chętnych na ich najem bowiem nie brakuje. Na liście oczekujących, na ten moment, mamy ponad dwieście osób – podsumowuje Zbigniew Kuchciak, prezes BTBS.

ADA

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl