Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Sesja Rady Miejskiej już w czwartek, 26 sierpnia o godzinie 10.00 Sesja Rady Miejskiej już w czwartek, 26 sierpnia o godzinie 10.00

Przygotowanie jednostek oświatowych do nowego roku szkolnego, raport dotyczący ochrony środowiska, czy plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta na najbliższe lata, to tylko niektóre z punktów obrad. Przed nami sierpniowa sesja Rady Miejskiej. Odbędzie się stacjonarnie, w czwartek 26 sierpnia. Początek o godzinie 10.00.

 

Już za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Do szkół i przedszkoli wróci ponad 5 tysięcy bełchatowskich uczniów i przedszkolaków. Podczas sierpniowej sesji przedstawiona zostanie informacja, o stanie przygotowania jednostek oświatowych.  Będzie mowa zarówno o tym, jakie nakłady poniesiono na doposażenie placówek, jakie przeprowadzono remonty oraz jak szkoły przygotowane są na kolejny rok nauki w reżimie sanitarnym. 

 

Radni zapoznają się z planem gospodarki niskoemisyjnej do 2030 r. Cele, jakie wyznaczono dla Bełchatowa, to m.in. redukcja emisji C02, czy wzrost udziału energii ze źródeł odnawialnych.

 

Podczas sesji procedowana będzie uchwała, na mocy której Bełchatów przystąpi do porozumienia międzygminnego. To w efekcie pozwoli na wspólne wypracowanie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Miejskich Obszarów Funkcjonalnych.

 

Mowa będzie również o połączeniu dwóch filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej nr 2 i 3 z biblioteką główną. Uchwalony ma zostać regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków dla miasta. Radni zdecydują również o udzieleniu pomocy finansowej na rzecz Województwa Łódzkiego. Chodzi o dotację celową związaną z zabezpieczeniem środków na wykup pozostałych gruntów pod  budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa.

 

Wszystkie sprawozdania, projekty uchwał, a także transmisja z obrad dostępne są na portalu belchatow.esesja.pl. 

 

KR

      

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl