Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Z al. Wyszyńskiego już mogą korzystać kierowcy Z al. Wyszyńskiego już mogą korzystać kierowcy

Zakończyły się najważniejsze prace na al. Wyszyńskiego. Ulica jest przejezdna. Wczoraj, tj. w niedzielę  22 sierpnia zrobiono nową nawierzchnię ulicy. Najszybciej, jak pozwoli na to pogoda, wykonane zostanie jeszcze oznakowanie poziome.    

 

Kierowcy już mogą w pełni korzystać z al. Wyszyńskiego. Nowa nakładka z asfaltobetonu wykonana została wczoraj. Prace te zdecydowano się przeprowadzić w niedzielę, kiedy to ruch na ulicach miasta jest najmniejszy. Roboty drogowe zakończyły się wczoraj po godz. 15.

 

Do zrobienia pozostało jeszcze oznakowanie poziome. Wykonane zostanie najszybciej jak to możliwe. Proces technologiczny przy nowej nawierzchni uzależniony jest od warunków atmosferycznych. W pierwszej kolejności (najprawomocniej w najbliższy czwartek lub w piątek) pomalowane zostaną pasy przejść dla pieszych.

 

Aleja Wyszyńskiego, czyli fragment tzw. małej obwodnicy miasta, to ważna arteria komunikacyjna. Każdego dnia korzysta z niej kilkanaście tys. pojazdów. Prace prowadzone były od 9 sierpnia. Obejmowały najbardziej zniszczony fragment nawierzchni — od Wojska Polskiego do ronda Solidarności.  

 

Koszt to nieco ponad 430 tys. zł, z czego 100 tys. zł przekazał na ten cel powiat bełchatowski.

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl