Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Na remontowanym odcinku położona zostanie nowa nawierzchniaNa remontowanym odcinku położona zostanie nowa nawierzchnia

 

W najbliższych dniach ruszy remont fragmentu alei Wyszyńskiego. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 9 sierpnia. Na czas robót na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ronda Solidarności obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

 


Aleja Wyszyńskiego, czyli fragment tzw. małej obwodnicy miasta, to ważna arteria komunikacyjna. Każdego dnia korzysta z niej kilkanaście tys. pojazdów, co wpływa na stan nawierzchni jezdni. Miasto uznało, że prowadzone do tej pory remonty cząstkowe nie przyniosły pożądanego efektu, stąd decyzja o remoncie najbardziej zniszczonego odcinka alei. Mowa od fragmencie pomiędzy ul. Wojska Polskiego a rondem Solidarności.


Roboty mają się rozpocząć w poniedziałek, 9 sierpnia. Ile potrwa remont? - Przetarg wygrał ten sam wykonawca, który w ekspresowym tempie wykonał remont nawierzchni na ul. Pileckiego. Jest to firma, która wie, o co w remontach chodzi, zna się na tym, ma dobry park maszynowy i dobrych specjalistów. Szacujemy, że remont nawierzchni na Wyszyńskiego powinien się potrwać około dwóch tygodni – tłumaczy Zbigniew Pożycki, dyrektor Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska bełchatowskiego UM.


Zakres planowanych prac obejmuje wyfrezowanie starej nawierzchni, wymianę pokryw na studzienkach na betonowe oraz położenie 7 tys. mkw nowego asfaltobetonu. W ramach remontu wykonane zostanie także okrawężnikowanie.


Na czas remontu w rejonie prowadzonych prac obowiązywać będzie ruch wahadłowy. - Aleja Wyszyńskiego na odcinku od Wojska Polskiego do ronda Solidarności będzie otwarta dla ruchu, nie będzie żadnych wyłączeń. Kierowcy muszą się jednak liczyć z pewnymi ograniczeniami, fragmentami jeden pas będzie zamykany. Sterowanie ruchem będzie się odbywało ręcznie lub za pomocą sygnalizacji świetlnej. Chodzi o to, żeby w godzinach szczytu komunikacyjnego ruch odbywał się płynnie – dodaje dyrektor Pożycki.


Remont alei Wyszyńskiego, która jest drogą powiatową, kosztować będzie nieco ponad 430 tys. zł. Z tej kwoty 300 tys. wyasygnowało miasto, bełchatowskie starostwo dołoży ok. 100 tys.. zł. 


AP

 

Wyremontowany zostanie odcinek od ronda Solidarności do ul. Wojska PolskiegoWyremontowany zostanie odcinek od ronda Solidarności do ul. Wojska Polskiego

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl