Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Po stronie północnej ulicy Zamoście powstanie nowy chodnikPo stronie południowej ulicy Zamoście powstanie nowa ścieżka rowerowa

 

Drogowcy remontujący ulicę Zamoście nie zwalniają tempa. Roboty są już mocno zaawansowane. Wszystko wskazuje na to, że inwestycję uda się zakończyć jeszcze w tym roku. To znacznie wcześniej niż zakłada umowa z wykonawcą.

 


Miasto remontuje ulicę Zamoście na odcinku od torów kolejowych do al. Jana Pawła II. Od kwietnia, kiedy rozpoczęły się roboty, wykonawca wykonał nie tylko kanalizację deszczową, ale także budowę samej drogi. Prace stricte drogowe w pasie jezdnym zostały już ukońcone. Drogowcom pozostaną jeszcze prace związane ze stałą organizacją ruchu w tym rejonie, czyli wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

 

Obecnie trwają roboty brukarskie, które obejmują okrawężnikowanie oraz zjazdy do posesji. To jednak nie wszystko. Zgodnie z umową po stronie północnej powstanie nowy chodnik, zaś po południowej - ścieżka rowerowa. W ramach inwestycji przewidziana jest również przebudowa przejazdu kolejowego. Remontowany ponad 600-metrowy odcinek zyska także oświetlenie.


Wspomniana umowa miasta z wykonawcą zakłada, że ulica Zamoście zostanie wyremontowana do 2023 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że prace pójdą znacznie szybciej niż pierwotnie zakładano. – Zależy nam, aby inwestycja zakończyła się jeszcze w tym roku. Dlatego zanim jeszcze ruszyły pierwsze roboty rozmawialiśmy z firmą, by w miarę swoich możliwości przyspieszyła ona terminy z harmonogramu prac. Na ten moment wszystko idzie w dobrym kierunku, drogowcy pracują sprawnie. Jest więc duża szansa, że remont zakończy się pod koniec roku – tłumaczy Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.


Inwestycja będzie kosztować blisko 2 mln zł. Miasto zapłaci jednak tylko połowę tej kwoty. Drugie tyle pochodzić będzie ze wsparcia, jakie Bełchatów otrzymał w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. - To bardzo dobra informacja, bo przecież wydatków inwestycyjnych, jak w każdym samorządzie, jest bardzo dużo. A dobrej jakości nawierzchnie i infrastruktura podziemna są gwarantem bezpieczeństwa oraz komfortu poruszania się – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

>>> Czytaj: Miasto szykuje remont alei Wyszyńskiego


Ulica Zamoście to jedna z ważniejszych dróg w południowej części miasta. Z al. Jana Pawła II komunikuje ona bowiem Zamoście z trzema innymi bełchatowskimi osiedlami – Przytorze, Dolnośląskim i Ludwików. Jej remont był więc wyczekiwany przez mieszkańców. – Komfort podróżujących w tej okolicy kierowców, ale także rowerzystów, zdecydowanie się poprawi. Ścieżka rowerowa, która powstanie od torów do al. Jana Pawła II, połączy bowiem Zamoście, Wojska Polskiego oraz al. Jana Pawła II i Wyszyńskiego – podsumowuje wiceprezydent Matyśkiewicz.


ADA

Roboty drogowe w pasie jezdnym są już zakończone, do wykonania pozostało oznakowanie poziome i pionoweRoboty drogowe w pasie jezdnym są już zakończone, do wykonania pozostało oznakowanie poziome i pionowe

 

Roboty brukarskie obejmują m.in. chodnik po stronie północnej ul. ZamościeRoboty brukarskie obejmują m.in. chodnik po stronie północnej ul. Zamoście

.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl