Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Akredytowane Laboratorium spółki regularnie bada jakość wody płynącej z kranów; fot./Wod.-Kan.Akredytowane Laboratorium spółki regularnie bada jakość wody płynącej z kranów; fot./Wod.-Kan.

 

Woda płynąca z bełchatowskich kranów jest czysta i zdrowa – tak jej stan ocenia sanepid. Wyniki badań z ostatniego półrocza potwierdzają, że jest ona wolna od bakterii i drobnoustrojów oraz spełnia wszystkie wymagania sanitarne.

 

 

-  Dokładamy wszelkich starań, by parametry wody, która jest dotarczana naszym mieszkańcom, spełaniała najwyższe standardy jakościowe. Spółka przeprowadza systematycznie kontrole wykonywane przez nasze laboratorium, również dostarczana woda regularnie sprawdzana jest przez bełchatowski sanepid. Mamy własne ujęcie wody w Myszakach, nowoczesną oczyszczalnię i profesjonalny system kontroli jakości wody. Ciągle inwestujemy w nasze sieci oraz ujęcie, co również przekłada się na dobre parametry wody – mówi Piotr Pierzchała prezes spółki WOD.-KAN.

 

Nadzór nad stanem wody pitnej Wod.-Kan. prowadzi systematycznie, zgodnie z harmonogramem, a próbki do badań pochodzą z różnych części miasta. Jak wynika z oceny okresowej za pierwsze półrocze 2021 roku, przygotowanej właśnie przez bełchatowski sanepid, wewnętrzny monitoring kontrolny i przeglądowy przebiegał bardzo dobrze. Między styczniem a czerwcem przebadanych zostało łącznie 38 próbek – 24 przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bełchatowie i 14 przez samą spółkę. Woda przebadana została zarówno pod kątem jej składu fizykochemicznego, jak i bezpieczeństwa bakteriologicznego.

 

Wyniki są jednoznaczne – bełchatowska woda płynąca z kranów spełnia wszystkie wymogi sanitarne, jakie na przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne nakłada rozporządzenie Ministra Zdrowia z 2017 roku oraz dyrektywa unijna.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl