Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dodatkowe punkty spisowe to pomoc dla osób, które nie mają dostępu do komputera z internetem, a chcą dopełnić obowiązku spisowegoDodatkowe punkty spisowe to pomoc dla osób, które nie mają dostępu do komputera z internetem, a chcą dopełnić obowiązku spisowego

 

W najbliższy piątek, 16 lipca, na miejskim targowisku zaparkuje Spisobus łódzkiego Urzędu Statystycznego. Między godziną 8:00 a 14:00 będzie można uzyskać wszelkich informacji na temat trwającego spisu powszechnego, a także wypełnić ankietę. Mieszkańcom pomagać będą także pracownicy bełchatowskiego magistratu.

 


Trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Badanie potrwa do końca września. W tym czasie każdy dorosły obywatel polski ma obowiązek wziąć w nim udział.


Jeśli ktoś jeszcze nie wypełnił formularza spisowego, będzie mógł to zrobić w najbliższy piątek, 16 lipca. Tego dnia na miejskim targowisku przy ul. Wojska Polskiego, w okolicach wejścia od strony ronda Andersa, zaparkuje Spisobus Urzędu Statystycznego w Łodzi. Tuż obok ustawiony będzie także namiot, w którym pomocy w spisie udzielać będą pracownicy bełchatowskiego Urzędu Miasta. Urzędnicy będą do dyspozycji mieszkańców między godz. 8:00 a 14:00.


Ważne! By wszystko przebiegło szybko i sprawnie, należy wcześniej przygotować numery PESEL swój oraz domowników – spisując bowiem jedną osobę, dokonujemy spisu całego mieszkania.


Możliwość dokonania spisu w dodatkowym punkcie cieszy się sporym zainteresowaniem. W ostatnim tygodniu (8-10 lipca) taki punkt uruchomiony został w galerii Olimpia. spisało się blisko 200 mieszkańców Bełchatowa i okolicznych miejscowości, którzy preferują osobisty kontakt z urzędnikiem.


Jednocześnie przypominamy, że bełchatowianie, którzy nie mają dostępu do komputera, mogą udać się do gminnego biura spisowego w magistracie. Komputer jest do dyspozycji mieszkańców w sali nr 316 na II piętrze w godzinach pracy Urzędu Miasta Bełchatowa, czyli w dni powszednie w godz. 7:30 - 15:30. Osoby chcące skorzystać z takiej możliwości, muszą się jednak wcześniej umówić telefonicznie pod numerem: 44 733 51 95.


Wszystkie informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 znaleźć można na poświęconej badaniu rządowej stronie spis.gov.pl.

 

AP

 

Plakat informujący o wizycie Spisobusu w BełchatowiePlakat informujący o wizycie Spisobusu w Bełchatowie

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl