Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W Urzędzie Miasto uczestnicy półkolonii poznają historię bełchatowskiego samorząduW Urzędzie Miasta Bełchatowa uczestnicy półkolonii poznają historię bełchatowskiego samorządu

 

Wycieczki, wyjścia na basen, zajęcia sportowe czy wizyta w urzędzie miasta – w grafiku półkolonii organizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej atrakcji nie brakuje. W sumie podczas dwóch turnusów z letniego wypoczynku skorzysta 50 dzieci.

 


Wakacje to czas zabawy i odpoczynku od szkolnych obowiązków. Dla dzieci, które nie wyjadą na letni wypoczynek z Bełchatowa, miejskie placówki kultury przygotowały szereg zajęć i warsztatów (czytaj: Lato w mieście będzie pełne atrakcji.) Jak co roku półkolonie dla małych bełchatowian organizuje także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.


Zaplanowano dwa dwutygodniowe (od poniedziałku do piątku) turnusy, w sumie uczestniczyć w nich będzie 50 bełchatowian w wieku od 6 do 16 lat. Pierwszy z nich właśnie trwa, drugi rozpocznie się 19 lipca. Każdy dzień półkolonii wypełniony będzie mnóstwem atrakcji. Wyjazd na tor saneczkowy na Górze Kamieńsk, próba sił na ściance wspinaczkowej, zajęcia sportowe (także na basenie) – to tylko niektóre z nich. W programie znalazły się także wyjście do kina, nauka zumby i zabawa na trampolinach. Podopieczni będą mieć także okazję spotkania ze strażnikami miejskimi, policjantami oraz strażakami, poznania charakteru ich pracy oraz związanych z nią wyzwań.


Jednym z punktów miejskich półkolonii była także wizyta w Urzędzie Miasta, i taka miała miejsce w poniedziałek, 12 lipca. Dzieci i młodzież nie tylko poznali historię bełchatowskiego samorządu i zasiedli na miejscu radnych w Sali Herbowej, ale także spotkali się z wiceprezydentem Bełchatowa – Łukaszem Politańskim. – To niezwykle miłe, inspirujące odwiedziny. Dzieci zadają mnóstwo pytań, są dociekliwe i naprawdę zainteresowane naszym miastem oraz tym, co się w nim dzieje – mówi wiceprezydent Politański.


Stałym elementem półkolonii w „Sterze” są zajęcia profilaktyczno-rozwojowe. Ich celem jest m.in. praca nad zbudowaniem poczucia własnej wartości, asertywnością oraz konstruktywnego radzenia sobie z problemami. Nie zabraknie także rozmów na temat uczuć, emocji oraz zagrożeń związanych z uzależnieniami.


Udział w miejskich półkoloniach jest nieodpłatny. Dzieci mają zapewnione także wyżywienie, tzn. drugie śniadanie i obiad. Na letni wypoczynek w Sterze miasto w tym roku przeznaczyło 15 tys. zł.

 

AP

 

Wiceprezydent Łukasz Politański odpowiadał na pytania dotyczące m.in. jego pracy Wiceprezydent Łukasz Politański odpowiadał na pytania dotyczące m.in. jego pracy

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl