Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Karta jest bezterminowa, a jej wyrobienie bezpłatne; fot./PixabayKarta jest bezterminowa, a jej wyrobienie bezpłatne; fot./Pixabay

 

Skończyłeś 60 lat i mieszkasz w województwie łódzkim? Teraz możesz kupić taniej kupić bilet do kina czy teatru. Ale nie tylko. Katalog zniżek, jakie oferuje Karta Seniora Województwa łódzkiego jest bardzo szeroki. Jak zdobyć dokument? Wystarczy złożyć wniosek.

 

 

Ponad 50 partnerów w całym województwie, w tym m.in. instytucje kultury, ośrodki sportowe i wypoczynkowe, sanatoria i sklepy, dołączyło już do programu Karta Seniora Województwa Łódzkiego. Dzięki temu posiadacze dokumentu mogą korzystać z szeregu ulg i zniżek.


Aby móc np. taniej kupić bilet do kina, teatru, muzeum czy na basen, wystarczy posiadać wspomnianą kartę. Otrzymać może ją każdy mieszkaniec naszego województwa, który skończył 60- lat i złożył odpowiedni wniosek. Co ważne, bezterminowa karta wydawana jest bezpłatnie.

 

Jak i gdzie złożyć wniosek?


Wypełniony wniosek o wydanie Karty Seniora Województwa Łódzkiego należy złożyć w Regionalnym Centrum Polityki Społecznej (ul. Snycerska 8, 91 – 302 Łódź). Można to zrobić osobiście lub za pośrednictwem poczty.


Karta wydawana jest w terminie do 15 dni roboczych. Senior może ją odebrać osobiście lub poprzez inną osobę mającą upoważnienie, a także otrzymać za pośrednictwem poczty.


Wniosek, aktualny wykaz ulg i zniżek można znaleźć na stronie łódzkiego RCPS www.rcpslodz.pl w zakładce Seniorzy/Karta Seniora Województwa Łódzkiego (https://www.rcpslodz.pl/index.php/seniorzy/karta-seniora-wojewodztwa-lodzkiego-wydawanie-kart-od-2-stycznia-2018-r/informacja-o-programie). Szczegółowe informacje na temat programu można uzyskać także dzwoniąc bezpośrednio do centrum pod numer 42 203 48 78. Telefon jest czynny w godzinach pracy urzędu, czyli od poniedziałku do piątku między 8:00 a 16:00.

 

AP

 

Plakat promujący Kartę Seniora Województwa ŁódzkiegoPlakat promujący Kartę Seniora Województwa Łódzkiego

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl