Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W przypadku preparatu jednodawkowego pełne szczepienie uznawane jest już po 14 dniachW przypadku preparatu jednodawkowego pełne szczepienie uznawane jest już po 14 dniach

 

Kilkaset osób zgłosiło się do mobilnego punktu szczepień, który w miniony weekend ustawiony był na placu Narutowicza. Chętnym podawany był jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson. Z takiej możliwości skorzystało ponad 200 bełchatowian.

 


Aby skorzystać z mobilnego punktu szczepień wystarczyło przyjść. Potrzebne było jedynie aktywne e-skierowanie w systemie i dokument tożsamości. Zainteresowanie akcją, która prowadzona była w 3 i 4 lipca, było duże - w ciągu dwóch dni działania punktu z możliwości zaszczepienia się skorzystało 216 osób. - Takie mobilne punkty cieszą się popularnością z kilku powodów. Po pierwsze nie trzeba się rejestrować, czekać na szczepienie, a potem jeszcze kilka tygodni na drugą dawkę. Dodatkowo w naszym punkcje podawany był preparat jednodawkowy, co z pewnością nie było bez znaczenia. Szczególnie dla osób, które planują zagraniczne wyjazdy wakacyjne, a w większości krajów wymagane jest zaświadczenie o szczepieniach bądź negatywny wynik testu na COVID-19 – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych bełchatowskiego magistratu.

 

Była to pierwsza tego typu akcja w Bełchatowie, ale z pewnością nie ostatnia. O tym, kiedy i gdzie zostanie ponownie ustawiony mobilny punkt szczepień, będziemy informować na bieżąco na belchatow.pl.


Przypominamy, że wciąż można się szczepić przeciw COVID-19 w wybranym przez siebie punkcie. Jak się zarejestrować? Dzwoniąc na infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989, poprzez rejestrację na pacjent.gov.pl, wysyłając sms o treści.: SzczepimySie na nr 880 333 333 lub dzwoniąc bezpośrednio do Insuli nr tel. 780 025 710.

 

Unijny certyfikat COVID

 

Unijny Certyfikat COVID (UCC) to dokument, który potwierdza, że otrzymaliśmy wszystkie wymagane dawki szczepionki (certyfikat jest ważny od 14 do 365 dnia po podaniu ostatniej dawki), bądź też wydawany jest na krótszy czas. Na 80 dni certyfikat mogą otrzymać ozdrowieńcy, a na 48 godzin osoby z negatywnym wynikiem testu. Dokument dostępny jest w Internetowym Koncie Pacjenta, po zalogowaniu się na stronie internetowej pacjent.gov.pl. Stamtąd "paszport covidowy" można pobrać na dowolne urządzenie w formacie PDF, bądź też wydrukować kod QR (będący zakodowanym potwierdzeniem naszego certyfikatu) i przechowywać go w formie papierowej.

 

Od 21 czerwca Unijny Certyfikat COVID dostępny jest także w bezpłatnej rządowej aplikacji mObywatel. Co ważne, wyświetlany jest on w języku polskim i po angielsku. Oznacza to, że nie wymaga dodatkowego tłumaczenia i w takiej formie jest akceptowany w całej Unii Europejskiej.AP

 

W mobilnym punkcie na placu Narutowicza zaszczepionych zostało ponad 200 chętnych osóbW mobilnym punkcie na placu Narutowicza zaszczepionych zostało ponad 200 chętnych osób

 

Unijny certyfikat Covid dostępny jest w aplikacji mObywatelUnijny certyfikat Covid dostępny jest w aplikacji mObywatel

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl