Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W mobilnym punkcie podawana będzie jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&JohnsonW mobilnym punkcie podawana będzie jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson

 

Bełchatowianie będą mieć dodatkową okazję, aby zaszczepić się przeciw COVID-19. W najbliższy weekend – 3 i 4 lipca na placu Narutowicza (przy MCK-u) będzie działać mobilny punkt szczepień. Aby z niego skorzystać wystarczy przyjść, nie trzeba się wcześniej zapisywać. Potrzebny będzie dowód osobisty i aktywne e-skierowanie.

 


Chętni będą mogli zaszczepić się jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Co za tym idzie z akcji skorzystać będą mogły osoby pełnoletnie. Przygotowanych jest w sumie 300 dawek. Punkt będzie działać w godz. 12:00-20:00 lub do wyczerpania zapasów.


– Trwają wakacje, które wiążą się z częstszymi wyjazdami. Nie każdy w tym czasie chce się wiązać konkretnymi terminami. Dlatego porozumieliśmy się z Insulą – podmiotem medycznym obsługującym nasz punkt w Cafe Senior Raj przy ul. Energetyków 6 – aby zorganizować mobilne punkty szczepień. Dobrą okazją do tego są plenerowe wydarzenia, jakie zaplanowaliśmy na lato. Właśnie w ten weekend w centrum będzie się odbywać zlot food trucków. Centrum będzie więc spacerować sporo osób. Mam nadzieję, że wiele z nich skorzysta z mobilnego punktu i się zaszczepi przeciw COVID-19 – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.


- Jeśli będziecie mieć Państwo taką możliwość, skorzystajcie z mobilnego punktu szczepień. Ważne jest, by przed sezonem jesienno-zimowym, który sprzyja większej liczbie zachorowań, było jak najwięcej zaszczepionych osób. Sama jestem już w pełni zaszczepiona, tak samo wiceprezydenci miasta - dodaje prezydent Mariola Czechowska.


Aby skorzystać z mobilnego punktu szczepień wystarczy przyjść. Nie trzeba się wcześniej zapisywać czy umawiać. Potrzebne jest tylko aktywne e-skierowanie w systemie i dokument tożsamości. Wszystko po to, by maksymalnie uprościć procedurę przyjęcia szczepionki.

 

Przypominamy, że wciąż można się szczepić przeciw COVID-19 w wybranym przez siebie punkcie. Jak się zarejestrować? Dzwoniąc na infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989, poprzez rejestrację na pacjent.gov.pl, wysyłając sms o treści.: SzczepimySie na nr 880 333 333 lub dzwoniąc bezpośrednio do Insuli nr tel. 780 025 710.

 

ADA

 

Mobilny Punkt SzczepieńMobilny Punkt Szczepień

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl