Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Food trucki oferują potrawy dla amatorów różnorodnych smakówFood trucki oferują potrawy dla amatorów różnorodnych smaków - od azjatyckich, przez europejskie a na karaibskich kończąc

 

Najbliższy weekend w Bełchatowie zapowiada się przepysznie. A to za sprawą food trucków, które zaparkują na placu Narutowicza. Smakołyki z niemal każdego zakątka świata serwowane będą od piątku, 2 lipca aż do niedzieli, 4 lipca.

 


Przed nami trzy dni festiwalu różnorodnych smaków. Wachlarz dań, jakich będzie można skosztować, jest bardzo szeroki. Dzięki temu każdy, kto w najbliższy weekend wybierze się na plac Narutowicza będzie mógł wybrać się w prawdziwą kulinarną podróż. Restauracje na kółkach serwować będą bowiem oryginalne i charakterystyczne dla różnych regionów świata potrawy.


Nie zabraknie kanapek z azjatycką nutą, tybetańskich pierożków, owocowych koktajli na bazie paragwajskiej Yerba Mate i tradycyjnych hiszpańskich słodkości, czyli churros. Amatorzy nieco ostrzejszych smaków także znajdą coś dla siebie – mowa chociażby o meksykańskich specjałach, jak burrito czy quesadilla, ale też nieco bardziej egzotycznych słodko-ostrych karaibskich daniach.`


Na tym nie koniec. W okolicy restauracyjnych pojazdów zorganizowana zostanie specjalna strefa dla dzieci i młodzieży. Atrakcji nie zabraknie, organizatorzy zadbali bowiem też o inne formy rozrywki, w tym konkursy z nagrodami.


Zlot food trucków na placu Narutowicza startuje w piątek, 2 lipca, o godz. 16:00. W sobotę, 3 lipca, potrawy serwowane będą od 12:00 do 22:00, zaś w niedzielę – między 12:00 a 20:00. Szczegóły na plakacie poniżej oraz na facebookowym profilu poświęconym wydarzeniu (https://www.facebook.com/events/2946923652263982?active_tab=about).

 

Kulinarna impreza to dopiero początek letnich atrakcji. Przed nami jeszcze koncerty, pikniki, kino na leżakach i wydarzenia sportowe. O wszystkich piszemy w artykule >>> Lato w mieście będzie pełne atrakcji (https://www.belchatow.pl/aktualnosci/9289-lato-w-miescie-bedzie-pelne-atrakcji).

 

AP

 

Zlot food trucków na placu NarutowiczaZlot food trucków na placu Narutowicza

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl