Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na złożenie deklaracji właściciele nieruchomości maja czas do końca rokuNa złożenie deklaracji właściciele nieruchomości mają 12 miesięcy

Od 1 lipca właściciele oraz zarządcy budynków i lokali będą mieli obowiązek, zgłoszenia deklaracji eksploatowanego na terenie posesji źródła ciepła. Jest to wymóg ustawowy i wynika z powstającej Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Za jej stworzenie i prowadzenie odpowiedzialny jest Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego. Deklaracje należy składać do właściwego urzędu gminy. W przypadku bełchatowskich posesji do urzędu miasta.

 

 

Konieczność zgłoszenia źródła ciepła dotyczy każdego właściciela i zarządcy nieruchomości, który ma w domu piec, kominek czy kuchnię węglową. Katalog źródeł ciepła podlegających ewidencji jest obszerny. Obejmuje również m.in. kotły na paliwa stałe, grzejniki gazowe, instalacje pompy ciepła, fotowoltaikę czy ogrzewanie elektryczne.

 

Deklarację od 1 lipca zobowiązani są składać właściciele lub zarządcy nieruchomości posiadający źródła ciepła o mocy do 1 MW. W przypadku mieszkańców bloków ten obowiązek wypełni przedstawiciel wspólnoty czy spółdzielni.

 

Wypełnione ankiety należy składać do końca czerwca 2022 r., w przypadku nowych budynków ustawowy termin na dopełnienie obowiązku wynosi 14 dni.  

 

Dokumenty można składać w formie elektronicznej – wzór dostępny jest pod adresem Portal ZONE – Zintegrowany System Ograniczania Niskiej Emisji (gunb.gov.pl) lub w urzędzie miasta. W deklaracji należy podać imię i nazwisko lub nazwę firmy właściciela, lub zarządcy budynku, adres nieruchomości, która jest zgłaszana, dane kontaktowe oraz wykaz ilości i rodzajów źródła ciepła.

 

Informacje w zakresie możliwości złożenia przez mieszkańców Bełchatowa deklaracji w wersji papierowej można uzyskać  w Wydziale Spraw Lokalowych UM Bełchatów pod numerami tel. 44 733 51 05 lub 44 733 51 06.      

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl