Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Podczas pikniku ze Stefanem i Nelly przypomniana zostanie romantyczna i tragiczna zarazem miłość młodych HellwigówPodczas pikniku ze Stefanem i Nelly przypomniana zostanie romantyczna i tragiczna zarazem miłość młodych Hellwigów; fot. archiwum

 

Koncerty, pikniki, food trucki, kino na leżakach i sportowa rywalizacja – najbliższe dwa miesiące w Bełchatowie zapowiadają się wyjątkowo interesująco. Nie zabraknie wydarzeń zarówno dla tych mniejszych, jak i nieco starszych bełchatowian. Harmonogram miejskich letnich imprez znajduje się na plakacie poniżej artykułu.

 


To będzie lato pełne atrakcji – miasto zaplanowało kilkanaście różnorodnych wydarzeń, każdy znajdzie więc coś odpowiedniego dla siebie. Startujemy w piątek, 2 lipca. Przez cały najbliższy weekend (tj. do niedzieli 4 lipca) na placu Narutowicza zaparkują food trucki, które serwować będą pyszne dania z różnych zakątków świata. Dla pragnących spędzić dzień nieco aktywniej mamy propozycję udziału w sobotniej (3 lipca) grze miejskiej „Ale objazd”.


Tydzień później zapraszamy na muzyczne spotkanie z Tatianą Kopalą – finalistką ostatniej edycji The Voice Kids. W niedzielę, 11 lipca, na placu Narutowicza 10-letnia bełchatowianka dysponująca wyjątkowo mocnym głosem da krótki recital oraz odpowie na kilka pytań dotyczących m.in. początków jej przygody z muzyką, występów w największym telewizyjnym talent show dla dzieci oraz swoich marzeniach i artystycznych planach.


Druga połowa lipca upłynie pod znakiem filmu, muzyki i sportu przez duże „S”. W piątek, 16 lipca, Kino Kultura działające w Miejskim Centrum Kultury zaprosi miłośników X Muzy na darmowy seans filmowy. Natomiast dwa dni później, tj. w niedzielę 18 lipca, będzie można dopingować prawdziwych „ludzi z żelaza”. Bełchatów już po raz siódmy będzie areną zmagań triathlonistów. Pływanie, jazda na rowerze i bieg zakończony w centrum miasta z pewnością przyciągną fanów tej wyczerpującej, ale jakże widowiskowej, dyscypliny sportu. W końcówce pierwszego miesiąca wakacji miasto żyć będzie muzyką. Już 18 lipca w ogrodach parafialnych przy ul. Kościuszki odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 120. rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia – kard. Stefana Wyszyńskiego. Tydzień później, w sobotę 24 lipca, w ramach Open Stage, zaprezentują się kapele Thrudy i Mora. Plenerowa scena rozstawiona zostanie na placu Narutowicza.


Sierpień w Bełchatowie rozpocznie wyjątkowe muzyczne wydarzenie. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego w niedzielę, 1 sierpnia, w ogrodach parafii pw. Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki zorganizowany zostanie koncert „Wyśpiewajmy pamięć”, podczas którego przy dźwiękach polskich pieśni patriotycznych wspominać będziemy tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę. To jednak nie koniec muzycznych propozycji. 7 sierpnia planowana jest bowiem niezwykła niespodzianka.


Z myślą o całych rodzinach zorganizowany zostanie Piknik ze Stefanem i Nelly. 14 sierpnia w parku przy Dworku Olszewskich odegrana zostanie historyczna scena śmierci młodego Hellwiga w 1920 roku. Impreza nawiązywać będzie także do 100. rocznicy zakończenia wojny polsko-bolszewickiej. Z kolei dzień później, 15 sierpnia uczestnicy Biegu Tropem Wilczym upamiętnią żołnierzy wyklętych, przebiegając symboliczny dystans 1936 metrów – nawiązujący do daty śmierci ostatniego z niezłomnych.


Koniec wakacji także obfitować będzie w moc atrakcyjnych wydarzeń. Kolejny darmowy seans w Kinie Kultura (20 sierpnia), zlot food trucków na placu Narutowicza (20 – 22 sierpnia) i akcja ma pumptrucku „Nie pompujesz – nie jedziesz” (21 sierpnia). Ostatnie planowane na lato wydarzenia odbędą się natomiast 29 sierpnia. Tego dnia na błoniach przy Muzeum Regionalnym odbędzie się Piknik w harmonii z naturą, podczas którego m.in. poznamy zwycięzców miejskiego konkursu „Miasto talentów”, wieczorem zaś będzie się można zrelaksować podczas letniego Kina na leżakach przy Miejskim Centrum Kultury.


Szczegółowy harmonogram wszystkich planowanych na wakacyjne miejsce imprez i wydarzeń znajduje się na plakacie poniżej. Wszystkich mieszkańców Bełchatowa, jak i gości, którzy w najbliższych miesiącach odwiedzą nasze miasto, zapraszamy do udziału we wszystkich organizowanych atrakcjach.

 

AP

 

Plakat informujący o wydarzeniach w ramach "Lata w mieście"Plakat informujący o wydarzeniach w ramach "Lata w mieście"

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl