Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Potrzebne dokumenty trzeba składać w magistracie do piątku, 2 lipcaPotrzebne dokumenty trzeba składać w magistracie do piątku, 2 lipca

 

Rachmistrzowie spisowi właśnie ruszyli w teren, by przeprowadzać wywiady bezpośrednie. Bełchatowianie, którzy chcieliby dołączyć do ich grona, mają jeszcze taką szansę. Prezydent Mariola Czechowska, jako Gminny Komisarz Spisowy w Bełchatowie ogłosiła właśnie otwarty, dodatkowy nabór w tym zakresie. Zgłaszać można się do piątku, 2 lipca.

 

 

Mieć ukończone 18 lat, cieszyć się nieposzlakowaną opinią, posiadać co najmniej średnie wykształcenie – to kilka warunków, jakie musi spełniać kandydat na rachmistrza spisowego. Osoby, które chciałby pracować w takim charakterze, powinny także posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie. Nie może na nich też ciążyć prawomocny wyrok za umyślne przestępstwo bądź umyślne przestępstwo skarbowe.

 

Głównym zadaniem rachmistrza spisowego jest przeprowadzanie wywiadów telefonicznych i bezpośrednich. Jednak zanim wyruszy on w teren, będzie musiał wziąć udział w szkoleniu, zaś po jego ukończeniu przystąpić do egzaminu końcowego.

 

Chętni mogą się zgłaszać do piątku, 2 lipca. Dokumenty można składać na trzy sposoby. Osobiście w siedzibie bełchatowskiego magistratu (ul. Kościuszki 1) w godzinach jego pracy, (tj. od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30), przesyłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź za pośrednictwem platformy ePUAP (skrytka: /umbelchatow/UM).

 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, realizowany jest przez Główny Urząd Statystyczny, potrwa do 30 września. Do tego czasu, każdy pełnoletni obywatel, ma obowiązek, by się spisać – dokonać samospisu przez internet. Osobom, które z różnych przyczyn nie mogą tego zrobić, pomocą służą rachmistrzowie. Telefoniczne i bezpośrednie wywiady właśnie trwają. Jak rozpoznać rachmistrza spisowego piszemy w artykule: „Sprawdź tożsamość rachmistrza spisowego”.

 

ADA

Załączniki:
Download this file (Ogłoszenie o naborze_28.06.2021.pdf)Ogłoszenie - nabór rachmistrz[ ]251 kB
Download this file (Formularz_NSP_nabor.doc)Formularz[ ]63 kB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl