Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Rachmistrzowie spisowi dzwonią wyłącznie z numerów dedykowanych NSP 2021Rachmistrzowie spisowi dzwonią wyłącznie z numerów dedykowanych NSP 2021

 

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Takie badanie odbywa się raz na 10 lat i jest obowiązkowe dla każdego mieszkańca Polski. W tym roku spis jest realizowany głównie online, jednak do osób, które do tej pory nie spisały się przez internet, mogą zadzwonić rachmistrzowie.

 

 

Rachmistrzowie telefoniczni kontaktują się z respondentami, którzy jeszcze nie spisali się przez aplikację na stronie spis.gov.pl. Jeśli do tego dojdzie, nie możemy odmówić udzielenia im odpowiedzi na pytania.

 

Rachmistrzowie będą dzwonić wyłącznie z dwóch dedykowanych numerów telefonów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99 i aż do odwołania nie będą odwiedzać mieszkańców w domach. Tożsamość rachmistrza najłatwiej sprawdzić poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie rachmistrz.stat.gov.pl lub infolinię spisową - 22 279 99 99.

 

Warto pamiętać, że jeżeli obowiązek spisowy został już zrealizowany przez internet albo poprzez infolinię spisową nikt nie ma prawa dzwonić do respondentów w tej sprawie. Rachmistrz nie będzie także pytać o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takie pytania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych.

 

W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, zaistniały incydent można zgłaszać na infolinię spisową lub do Gminnego Biura Spisowego w Bełchatowie. Wystarczy zadzwonić pod numer tel. 44 733 51 95.

 

Przypominamy, że wszystkie dane przekazane w spisie są objęte tajemnicą statystyczną regulowaną przez ustawę o statystyce publicznej i służą wyłącznie zbiorczym analizom statystycznym. Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Za jej niedotrzymanie grożą im sankcje. 

 

Szczegóły na stronie spis.gov.pl.

 

AP

 

Każdy rachmistrz spisowy posiada specjalny identyfikatorKażdy rachmistrz spisowy posiada specjalny identyfikator

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl