Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzimy od 2000 rokuDzień Samorządu Terytorialnego obchodzimy od 2000 roku

 

27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. To święto pracowników administracji publicznej, działaczy, lokalnych i regionalnych wspólnot, a także wszystkich tych, którzy pracują na rzecz miast i gmin. Dzień ten przypomina o pierwszych w powojennej Polsce demokratycznych wyborach samorządowych do gmin, które przeprowadzone zostały właśnie 27 maja 1990 roku.

 

Mija właśnie 31 lat od pierwszych wolnych wyborów samorządowych do gmin z 1990 roku. Wówczas w miastach liczących powyżej 50 tys. mieszkańców zostali wybrani prezydenci, w mniejszych – burmistrzowie, zaś w gminach wiejskich – wójtowie. By upamiętnić tamte wydarzenia w 2000 roku Sejm zdecydował, że 27 maja w Polsce obchodzony będzie Dzień Samorządu Terytorialnego. „Dziś w działalności samorządu terytorialnego ma swój bezpośredni i pośredni udział wiele tysięcy obywateli, co jest podstawą demokratycznego państwa i społeczeństwa obywatelskiego” – czytamy w uchwale z 29 czerwca 2000 roku.

 

Dzień Samorządu Terytorialnego to święto władz samorządowych, radnych, pracowników urzędów oraz podległych jednostek i służb. Ale nie tylko. To także wyjątkowy dzień dla wszystkich mieszkańców, którzy za pośrednictwem demokratycznie wybranych przedstawicieli mogą podejmować decyzje dotyczące swojej małej ojczyzny.

 

Życzenia bełchatowskim samorządowcom składają prezydent Mariola Czechowska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wysocki: Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego składamy najlepsze życzenia samorządowcom oraz wszystkim, którzy działają na rzecz naszej lokalnej wspólnoty. Dziękujemy za aktywność, ciekawe pomysły, a także pracę dla Bełchatowa i jego Mieszkańców. Państwa zaangażowanie jest niezwykle istotne i cenne, bo dzięki niemu możemy wspólnie realizować wiele ważnych i znaczących dla naszego miasta inicjatyw. Życzymy sukcesów, satysfakcji, niegasnącego zapału, energii oraz pogody ducha i radości. 

 

AP/ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl