Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

reaktor belchatow 8505Najmłodsi przez zabawę odkrywają świat nauki. Foto archiwum

 

Zbliża się Dzień Dziecka. Z tej okazji miasto proponuje najmłodszym bełchatowianom festiwal pełen ekscytujących eksperymentów i dobrej zabawy. Już w najbliższą niedzielę, 30 maja w parku za dworkiem Olszewskich moc atrakcji, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

Festiwal Re:Aktor to impreza tradycyjnie przygotowywana przez miasto z okazji Dnia Dziecka. W tym roku odbędzie się w parku Olszewskich za Muzeum Regionalnym. W niedzielę od godziny 14.00 do 19.00 będzie można ciekawie spędzić czas.

 
- Dzień Dziecka to ważne święto i miejski Re:Aktor przygotowywany jest właśnie z myślą o najmłodszych. Jestem przekonana, że propozycja spędzenia niedzielnego popołudnia na zabawach i eksperymentach naukowych, spotka się z dużym zainteresowaniem. Cieszę się, że imprezy plenerowe mogą już powrócić do przestrzeni miejskiej – mówi Mariola Czechowska prezydent Bełchatowa.


Tegoroczna edycja Re:Aktora organizowana jest pod hasłem: odkrywaj - poznawaj - doświadczaj. Dla najmłodszych przygotowanych zostanie aż 7 różnorodnych stref. Na stoisku „Małych odkrywców” będzie można wypróbować długopisy 3D, wejść w świat robotów, czy wziąć udział w warsztatach budowania samolotów. W „Kręgu młodej kultury” będą między innymi warsztaty tkackie czy kiermasz książek. Dla zwolenników zabaw ruchowych przygotowane zostanie mini boisko piłkarskie oraz kącik zabaw sensorycznych. Będzie stoisko turystyczne z zabawami z łódzkim zoo i gigantyczną grą planszową. W strefie „Codziennych bohaterów” pokazy sprzętu strażackiego, ratownictwa medycznego oraz miasteczko ruchu drogowego. Bawełnianka zaproponuje najmłodszym gry i konkursy, będzie też fotobudka.

 

Przypominamy o konieczności zachowania dystansu społecznego i przestrzegania zasad bezpieczeństwa, w tym o konieczności zakrywania maseczką nosa i ust w miejscach, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu 1,5 metra między osobami.

 

reaktor

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl