Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

foto wwwPlac Narutowicza, to jedno ze zrewitalizowanych miejsc w Bełchatowie

 

W rankingu miast liczących od 50 tys. do 100 tys. mieszkańców Bełchatów uplasował się na pierwszym miejscu. Zestawienie miast najlepszych do życia, na podstawie 7 kryteriów opartych na danych GUS przygotował w ostatnim numerze tygodnik Newsweek. Miasta oceniane były na podstawie tych samych siedmiu kryteriów: bezpieczeństwo, wykrywalność przestępstw, stopa bezrobocia, zdrowie, zanieczyszczenie powietrza, średnie wynagrodzenie brutto mieszkańców oraz dochody samorządu. Dane pochodziły z dostępnych informacji Głównego Urzędu Statystycznego, gdzie pod uwagę brany był 2019 r., czyli czas przed pandemią. W każdej z tych kategorii można było otrzymać do 10 pkt. Miasto Bełchatów, które wygrało wśród mniejszych miast, najwięcej punktów (9) otrzymało za bezpieczeństwo i wykrywalność przestępstw (8).

 


- Ten ranking pokazuje, że Bełchatów jest miastem, w którym można czuć się bezpiecznie, bezrobocie jest niskie, a przeciętne wynagrodzenia mieszkańców stosunkowo wysokie – mówi Dariusz Matyśkiewicz wiceprezydent Bełchatowa. – Cieszę się, że to, co oferuje miasto mieszkańcom, zostało docenione przez tygodnik – dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz.

 


Wśród miast do 100 tys. mieszkańców na drugim i trzecim miejscu znalazły się Siedlce i Lubin. W kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców najwyżej oceniono Warszawę, Kraków i Lublin.

 

KR

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl