Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Paczki żywnościowe wydawane są bezpłatnie przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy SpołecznejPaczki żywnościowe wydawane są bezpłatnie przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

 

Makarony, ryże czy konserwy mięsne – takie m.in. artykuły spożywcze znajdują się w paczkach, jakie otrzymają bełchatowianie. Mowa o ponad 2 tys. najbardziej potrzebujących mieszkańców, do których w maju trafi ok. 29 kg jedzenia. Właśnie trwa wydawanie jedzenia. W ramach współpracy miasta z łódzkim Bankiem Żywności w tym roku do naszego miasta przyjedzie łącznie ok. 120 ton różnych produktów.

 


Dwa z czterech planowanych na maj transportów już dotarło do Bełchatowa. Pomoc otrzyma 2300 zakwalifikowanych do programu bełchatowian. - Pomoc dla mieszkańców jest dla nas najważniejsza, dlatego po raz kolejny bierzemy udział w akcji Banku Żywności. Dzięki temu bełchatowianie otrzy¬mują najpotrzebniejsze, a jednocześnie wysokiej jakości produkty spożywcze – dodaje Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.


W paczkach znajdują się artykuły pierwszej potrzeby, które można przechowywać nieco dłużej. W każdej, ważącej ok. 29 kg, znajdą się: groszek z marchewką, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, fasolka po bretońsku, makaron jajeczny, płatki owsiane, kasza jęczmienna, mleko, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, pasztet drobiowy, miód wielokwiatowy, mleko, mus jabłkowy, ser podpuszczkowy, filety z makreli, herbatniki, cukier i olej.


Część osób objętych pomocą odebrała już przypadającą im pomoc, kolejne paczki wydawane będą do końca maja. Zgodnie z wytycznymi GIS-u i sanepidu podczas przekazywania żywności wszyscy zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa, muszą mieć rękawiczki jednorazowe, a także zachowywać właściwy dystans. W przypadków mieszkańców przewlekle chorych bądź z niepełnosprawnościami, żywność dowiozą im pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej również z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa sanitarnego.


Przypomnijmy, że pomocą Banku Żywności objęte są osoby, które zgłosiły taką chęć do bełchatowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i spełniają kryteria dochodowe. Na wsparcie mogli liczyć mieszkańcy, których miesięczny dochód nie przekracza 1 542,20 zł w przypadku osób samotnie gospodarujących lub 1 161,60 zł dla osoby w rodzinie.

 

Wzorem lat ubiegłych wydawaniem paczek żywnościowych w magazynie Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej zajmują się członkowie bełchatowskiego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej, mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych oraz pracownicy MOPS-u. Z kolei miasto odpowiada za organizację i sfinansowanie transportów.

 

AP

 

W każdej z paczek znajdują się artykuły pierwszej potrzeby, z wydłużonym czasem przydatnościW każdej z paczek znajdują się artykuły pierwszej potrzeby, z wydłużonym czasem przydatności

 

W tegorocznej adycji akcji pomocowej do Bełchatowa przyjedzie ok. 120 ton żywnościW tegorocznej adycji akcji pomocowej do Bełchatowa przyjedzie ok. 120 ton żywności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl