Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Dzięki możliwości umówienia wizyty w skarbówce, podatnik załatwi swoje sprawy szybko i wygodnieDzięki możliwości umówienia wizyty w skarbówce, podatnik załatwi swoje sprawy szybko i wygodnie

 

Potrzebujesz załatwić sprawę w fiskusie? Skorzystaj z usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” i zarezerwuj dogodny dla siebie termin i godzinę. Dzięki temu nie będziesz czekać w kolejce, a swoją sprawę załatwisz szybko i wygodnie.

 


Jak czytamy na stronie Krajowej Administracji Skarbowej, możliwość umówienia wizyty w urzędzie zwiększa bezpieczeństwo podatników. - Ta elektroniczna usługa to ważny krok w programie „Klient w centrum uwagi KAS”. Dzięki niej zdecydowanie poprawiamy komfort załatwiania spraw w urzędzie przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich wytycznych dotyczących bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w obecnej sytuacji pandemii – mówi szef Krajowej Administracji Skarbowej, Magdalena Rzeczkowska.


Wizytę można umówić przez Internet, telefon lub osobiście w urzędzie. Jak to działa usługa? Wystarczy wejść na stronę podatki.gov.pl. Następnie kliknąć w baner „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”. Następnie wybrać swój urząd, rodzaj sprawy, jaką chcemy załatwić oraz termin i godzinę. I to wszystko – wizyta jest już zaplanowana. Na wskazany przez nas adres e-mail otrzymamy potwierdzenie wizyty z podaną datą, godziną oraz numerem pokoju/stanowiska, w którym będzie na nas czekał pracownik urzędu.


Wizytę można też umówić telefonicznie. Wykaz numerów telefonów, pod którymi będzie można skorzystać z nowej usługi znajdą Państwo na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych pod adresem https://www.lodzkie.kas.gov.pl/.


Z umówionej wizyty można zrezygnować dzwoniąc na numer wskazany na stronie urzędu skarbowego – dzięki temu zwolniony termin wizyty może zostać wykorzystany przez inną osobę.


Jednocześnie Ministerstwo Finansów zachęca do załatwiania spraw skarbowych poprzez e-urząd na podatki.gov.pl. Znaleźć tam można m.in. j e-PIT (czyli zeznanie podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38), wykaz mandatów karnych, numer mikrorachunku podatkowego (na który podatnik wpłaca PIT, CIT i VAT) czy e-mikrofirmę (do generowania i wysyłania JPK).

 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl