Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Pomnik św. Jana Pawła II znajduje się przy ul. Kościuszki, w pobliżu parafii pw. Narodzenia NMPPomnik św. Jana Pawła II znajduje się przy ul. Kościuszki, w pobliżu parafii pw. Narodzenia NMP

 

18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II. Mimo, że od śmierci naszego Ojca Świętego, a także Patrona i Honorowego Obywatela Bełchatowa minęło już 16 lat, pamięć o nim, jego czynach i pontyfikacie jest wciąż żywa.

 


Karol Wojtyła urodził się w 1920 r. w małopolskim mieście Wadowice. Studia przerwał mu wybuch II wojny światowej, którą spędził w Krakowie pracując i biorąc udział w tajnych przedstawieniach. Po wojnie został księdzem, a następnie biskupem krakowskim, arcybiskupem i kardynałem. Brał udział w obradach Soboru Watykańskiego II i wprowadzaniu w Polsce jego postanowień.

 

>>> Czytaj: Papieskie miejsca w Bełchatowie


W 1978 r. został wybrany na papieża – jako pierwszy Polak w historii. Przyjął imię Jan Paweł II w hołdzie swoim poprzednikom – Pawłowi VI, Janowi XXIII i Janowi Pawłowi I. Jego charyzma i autentyczność sprawiały, że kochali go ludzie na całym świecie. Pielgrzymki, które odbywał jako Ojciec Święty, na całym świecie przyciągały miliony ludzi. Swoją papieską posługę sprawował przez 27 lat. Odszedł po długiej chorobie 2 kwietnia 2005 roku. Dla wielu był i wciąż jest autorytetem duchowym i moralnym.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl