Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

kwiatowa 6061Od wtorku, 18 maja w tym rejonie miasta będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu 

 

Rusza remont ulicy Kwiatowej. W najbliższy poniedziałek tj. 17 maja ustawione zostanie nowe oznakowanie drogowe, a tym samym wprowadzona będzie nowa organizacja ruchu. Prace ruszą dzień później.

 

Remont ulicy Kwiatowej, to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji, która realizowana  będzie w tym roku. Rozpoczyna się już w przyszłym tygodniu. W poniedziałek wprowadzone zostanie tymczasowe oznakowanie dla kierowców. Wraz z początkiem prac zmieni się również organizacja ruchu dla Kwiatowej i okolicznych ulic. Kierowcy zachowajcie ostrożność.

 

– Ulica Kwiatowa zmieni się, ale nie od razu, bo prace będziemy prowadzić etapowo. Chodzi o to, by uciążliwości związane z przebudową były jak najmniej i jak najkrócej odczuwane przez kierowców i mieszkańców osiedli Wolność i 1000-lecia. Harmonogram przewiduje zakończenie robót w 2022 roku, zależy nam jednak, aby ta ważna z punktu komunikacji w mieście droga była wyremontowana w ciągu kilku najbliższych miesięcy – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Tymczasowa organizacja ruchu w rejonie ul. Kwiatowej wprowadzona od 17 maja 2021 r.:

  • zamknięty fragment ul. Kwiatowej od skrzyżowania z 1 Maja do wjazdu w ul. Witosa (od strony Wybickiego),
  • przekształcenie jednokierunkowej ul. Leśniewskiego Orlika w dwukierunkową – jadący od str. ul. Dąbrowskiego będą musieli ustąpić pierwszeństwa kierowcom wyjeżdżającym z osiedli
  • zmiana sposobu parkowania na fragmencie ul. Leśniewskiego Orlika z prostopadłego na równoległe,
  • wyłączenie ulicy Kwiatowej będzie skutkowało także zmianą tras emzetek linii 1, 3, 4, 5, 6, 7 i 10.

 

Wszystkie informacje na temat organizacji ruchu będziemy na bieżąco aktualizować na miejskiej stronie belchatow.pl. Wprowadzane zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej sprawdzać będzie można na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji (mzk.belchatow.pl).

 

Remont ul. Kwiatowej kosztować będzie 5,5 mln zł. Część tej kwoty pokryją środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Ponadto w kwestii finansowania inwestycji miasto porozumiało się z bełchatowskim starostwem, w którego zarządzie pozostaje Kwiatowa.

 

KR

 

Na czas pierwszego etapu remontu ul. Kwiatowej opracowana została czasowa organizacja ruchuNa czas pierwszego etapu remontu ul. Kwiatowej opracowana została czasowa organizacja ruchu

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl