Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Z dotacji w ramach projektu "Firma z powerem" skorzystać będzie mogło 40 osóbZ dotacji w ramach projektu "Firma z powerem" skorzystać będzie mogło 40 osób

 

Masz mniej niż 30 lat i pomysł na własny biznes? Weź udział w projekcie Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego „Firma z Powerem”. Uczestnicy mogą liczyć na kompleksowe wsparcie opiewające łącznie na blisko 39 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 maja.„Firma z Powerem” to projekt skierowany do młodych osób pozostających bez pracy. W ramach programu mieszkańcy powiatu bełchatowskiego mogą zdobyć jednorazową dotację na założenie własnej firmy w wysokości 23 tys. 50 zł, ale nie tylko. Beneficjenci przez pół roku otrzymają również comiesięczne wsparcie na prowadzenie działalności sięgające 2,6 tys. zł, a także stypendium szkoleniowe obejmujące także zwrot kosztów dojazdu na szkolenia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, prawa i księgowości, biznesplanu, reklamy i negocjacji. Wsparcie, jakie przewiduje projekt, opiewa na łączną kwotę niemal 39 tys. zł.


By wziąć udział w projekcie realizowanym przez Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny, należy spełnić kilka prostych warunków. Po pierwsze mieć mniej niż 30 lat, ponadto preferowane są osoby bierne zawodowo oraz te, które straciły zatrudnienie po 1 marca ub.r. i nie są zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy.


„Firma z Powerem” to propozycja m.in. dla mieszkańców Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego. Szczegółowe informacje dotyczące projektu uzyskać można pod numerem tel. 881 551 200. Można także wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Chęć udziału w programie można zgłaszać do piątku, 21 maja.


Projekt realizowany jest w ramach: Osi Priorytetowej I Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy – projektu konkursowe, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój na lata 2014-2020. Wartość programu „Firma z Powerem” to nieco ponad 1 mln 982 tys. zł, z czego unijne dofinansowanie sięga ok. 1 mln 960 tys. zł.


AP

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl