Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Magistrat wymienił piasek we wszystkich miejskich piaskownicachMagistrat wymienia piasek we wszystkich miejskich piaskownicach

 

Nowy i czysty piasek trafił do piaskownic na miejskich placach zabaw. Jednocześnie trwa przegląd urządzeń zabawowych i małej architektury. Wszystko po to, by najmłodsi mogli bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu.

 


Miasto wymienia piasek we wszystkich miejskich piaskownicach. Część z nich znajduje się na terenie placów zabaw, inne wśród większego pola piaskowego. W przypadku, gdy piaskownica jest wolnostojąca, porządkowany jest także teren w obrębie 0,5 – 1 m.  Chodzi o to, by utrzymać piaskownice w jak najlepszym stanie higieniczno-sanitarnym. Piasek, jaki jest nasypywany, posiada atest, tzn. jest bezpieczny dla maluchów – nie pyli się i nie ma w nim kamyków.


Akcję wymiany piasku w piaskownicach na miejskich placach zabaw oraz na tzw. polach piaskowych magistrat przeprowadza co roku przed sezonem letnim. Prace, które wykonało Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, kosztować będą 33 tys. zł. Co ważne, w kolejnych miesiącach ilość piasku oraz jego stan będzie na bieżąco monitorowany.


Do końca maja Wydział Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie ma wykonać dokładny przegląd wszystkich miejskich placów zabaw. Sprawdzany będzie m.in. stan urządzeń i małej architektury. Wszystko po to, by zabawa na 42 miejskich placach była bezpieczna. Poza naturalnym zużyciem zamontowanego na placach sprzętu, bolączką są także częste akty wandalizmu. Mowa m.in. o niszczeniu ogrodzeń czy siedzisk do huśtawek, ale nie tylko – zdarzają się bowiem także kradzieże mniejszych urządzeń zabawowych. Wszystko to powoduje, że konieczne są naprawy, wymiany konkretnych elementów, a nawet uzupełnianie braków. Obecnie prace prowadzone są na kilku placach, m.in. na osiedlu POW w okolicach bloków 8, 15 i 16 oraz bloków 9 i 10. Dodatkowo ekipy pojawią się na Przytorzu (za Przedszkolem Samorządowym nr 2).


Prace naprawcze prowadzone są przez cały rok. W 2020 roku kosztowały one magistrat (wraz z wymianą piasku w piaskownicach) 160 tys. zł.


Przypominamy, że wszystkie zauważone zniszczenia mieszkańcy mogą zgłaszać do Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w godzinach pracy magistratu pod nr tel. 44 733 51 83, oraz przez całą dobę do Straży Miejskiej pod nr 986.

 

AP

 

Miasto prowadzi także przegląd placów zabaw, zniszczone elementy są na bieżąco naprawiane bądź wymienianeMiasto prowadzi także przegląd placów zabaw, zniszczone elementy są na bieżąco naprawiane bądź wymieniane

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl