Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 Do akcji sprzątania lasu włączyć się może każdy chętnyDo akcji sprzątania lasu włączyć się może każdy chętny

 

To pomysł na spędzenie niedzieli na łonie natury w sposób aktywny i pożyteczny. 23 maja o godzinie 10.00 Grupa Miłośników Czystych Lasów Leszy organizuje sprzątanie lasu przy ulicy Zamoście. Inicjatywę wspiera Prezydent Miasta Bełchatowa. Każdy może włączyć się do akcji.

 

Niechlubną działalność człowieka widać w lasach. Pozostawione śmieci, sprzęty domowe, gruz czy opony, to dość częsty widok. Chcąc cieszyć się leśną oazą, najpierw trzeba o nią zadbać. Od wielu miesięcy tego typu akcje organizuje Grupa Miłośników Czystych Lasów Leszy Bełchatów. Inicjatywa staje się coraz bardziej znana i wspierana przez kolejne osoby, czasem nawet całe rodziny. Sprzątanie terenów leśnych może być ciekawą alternatywą na spędzenie w sposób aktywny i pożyteczny niedzieli w miłych okolicznościach przyrody.

 

Każdy chętny może się przyłączyć. Akcja, którą wsparła Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, zaplanowana jest na 23 maja. Sprzątane będą lasy przy ulicy Zamoście. Zbiórka w wyznaczonym punkcie o godzinie 10.00. Dokładna lokalizacja dostępna jest na Facebooku na profilu grupy Leszy Bełchatów.  

 

Urząd miasta zapewnia uczestnikom jednorazowe rękawiczki, worki oraz odbiór zebranych śmieci. Inicjatywa jest szczytna i, jak pokazuje doświadczenie Miłośników Czystych lasów, nadal potrzebna. Organizatorzy proszą, by uszanować mieszkańców lasu i zachowywać się tak, by nie płoszyć zwierząt. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem  telefonu 509 551 071.   

 

KR

 

 

 Uczestnicy akcji sprzątać będą tereny leśne w okolicach ulicy ZamościeUczestnicy akcji będą sprzątać tereny leśne w okolicach ulicy Zamoście

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl