Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Sytuacja epidemiczna pozwala na przyspieszenie harmonogramu luzowania obostrzeń Sytuacja epidemiczna pozwala na przyspieszenie harmonogramu luzowania obostrzeń

 

- Zdecydowaliśmy się dokonać pewnych drobnych korekt związanych z planem na maj, przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji o około jeden tydzień na 21 maja – taką informację na konferencji prasowej w środę, 12 maja, przekazał premier Mateusz Morawieckiego. Szef rządu zapowiedział również zmiany dla branży sportowej i restauracji.

 


Zgodnie z obowiązującym od maja harmonogramem łagodzenia obostrzeń epidemicznych już teraz możemy korzystać z obiektów sportowych na świeżym powietrzu przy zachowaniu limitu 50 osób. Obiekty kryte są dostępne dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży przy maksymalnie 50 proc. obłożeniu. W reżimie sanitarnym otworzyły się galerie sztuki i muzea, z limitem 1 osoby na 15 mkw. Klienci wrócili do galerii handlowych i sklepów budowlanych, a goście mogą skorzystać z usług hoteli (przy 50 proc. obłożeniu, bez otwartej strefy restauracyjnej, wellness&spa). Można również zorganizować spotkania lub uroczystości na zewnątrz dla 25 osób.


Spadek liczby zakażeń COVID-19 oraz osób przebywających w szpitalach, spowodował, że rząd podjął decyzję o zmodyfikowaniu harmonogramu luzowania obostrzeń sanitarnych i przyspieszeniu łagodzenia niektórych z nich.


- Musimy we właściwy sposób korzystać z dobrodziejstw tego dobrego czasu, dlatego przyspieszamy otwarcie kin, teatrów i obiektów kultury o 8 dni. Od 21 maja, w reżimie sanitarnym, będzie można wcześniej uruchamiać te obiekty – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Premier powiedział też, że zmianie ulegnie termin odmrażania klubów fitness i restauracji. Branża sportowa zostanie ponownie otwarta 28 maja, a nie 29. Dzień wcześniej także będzie można zjeść w restauracjach.

 

Jeszcze wcześniej zostaną poluzowane obostrzenia dotyczące ogródków restauracyjnych. Od 15 maja rozporządzenie wprowadza zmianę dla gastronomii. Od tego dnia będą mogły zostać otwarte ogródki w restauracjach i innych stałych placówkach gastronomicznych.

 

Wszystkie obowiązujące zasady bezpieczeństwa a także aktualne informacje na temat Narodowego Programu Szczepień znaleźć można na rządowej stronie gov.pl w zakładce: Koronawirus.

 

AP

 

Zgodnie z ogłoszonym przyspieszeniem łagodzenia niektórych obostrzeń, wcześniej pójdziemy m.in. do kin i teatrówZgodnie z ogłoszonym przyspieszeniem łagodzenia niektórych obostrzeń, wcześniej pójdziemy m.in. do kin i teatrów

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl